2018– 2019 Sonbahar/Kış Erkek Modası

Sonbahar/Kış Erkek Modası

Kışın gelmesi ile birlikte erkek modası anlayışındaki, değişimler gözler önüne serildi. Farklı trendlerin yer almasına rağmen yerini değiştirmeyen trendler de hayli fazla. Kahve tonları yerini ekoselere bıraktı. Kırmızının canlı tonları ise koleksiyonun göz alıcı parçalar olarak öne çıktı. 80’lerin modası bir adım geriye giderek yerini 70’ler dönemine bıraktı.

Erkek Modasına Damga Vuran Renk: Kırmızı

Kırmızının Göz Alıcı Tonu

Kırmızının sıcak tonları kış sezonunda dominant bir etki yaratmaya devam ediyor. Toprak tonlarında tercih edilen kırmızı yeni sezonda önlerde yerini aldı. Montlarda kırmızı tonlarının tercih edilmesi şıklığı tek bir parça ile anlatıyor. Cesur renkleri tercih etmeyi seviyorsanız 2018-2019 kış erkek modasında özgürce kullanabileceğiniz bir seçenek.

Erkek Modasında Ekose Kumaşlar

Ekose Mi?

Kış döneminin en çok tercih edilen trendlerinden biri olarak ekose, yerini koruyarak 2018-2019 kış modasında karşımıza çıkıyor. Geçmiş erkek modası trendlerini yansıtmasıyla şuanda erkek modasında en çok tercih edilen trendlerden biri. Bu sezon ise pastel tonları ile birlikte gömlekler ve pantolonlar üzerinde yerini alıyor.

Erkek Modasında Kazaklar

Kazaklar

Kazaklar her zaman olduğu gibi popüler ve vazgeçilmez. En sade kombinler içinde ya da en karmaşık desenler arasında bile dikkatleri üzerinize topluyor. Soğuk havaların gözdesi olan kazaklar, bu sezon da erkek modasında öne çıkarak gardırobunuzun önemli parçalarından biri.

Erkek Modasında Puffer Mont

Puffer Montlar

Puffer montlar kış sezonunun dağ havasını şehire taşıyacak şekilde kış erkek modası arasında yerini alıyor. Sportif modellere sahip olmasına rağmen bu sezonda asi duruşu ile birlikte günlük tercihlerde ortaya çıkmayı başardı. Kış sezonunda içinizi ısıtacak puffer montları tercih ederek bu sezon öne çıkabilirsiniz. 

70’lerin Geri Dönüşü

2018 – 2019 kış erkek modasında 70’ler döneminin izlerini yansıtan kahverengi tonları listenin başlarında yerini alıyor. Kahve tonları yerini korurken 70’ler ile birleşerek güçlü modeller ortaya çıkarıyor. Kahve tonlarını tercih ediyorsanız bu trend vazgeçilmeziniz olabilir.

Erkek Modasında Oversized

Oversize Tasarımlar

Bu sezon yükselişini devam ettirerek güçlenmeye devam ediyor. Oversize tasarımların erkek modasında öne çıkması ile birlikte iki ya da üç parçayı birlikte kullanmak farklı bir uyum yaratacaktır. Genellikle fit kesimler ile uyum saplayan bu tasarımlar bu sezon her açıdan rahatlık teşkil ediyor. Doğru renkleri ve desenleri bir araya getirerek bu sezon öne çıkabilirsiniz.

Erkek Modasında Deri Mont

Kışın Gözdesi Deri Ceketler

Deri ceketler bu kış da yükseliş göstererek kış erkek trendlerinde karşımıza çıkıyor. Bu sezon uzun modelleri ile karşımıza çıkarak ilgi çekmeye devam ediyor. Nostaljik havasından çok Matrix döneminin izlerini taşıyarak yeni kış döneminin gözde parçalarından biri.

Ayrıntılı bilgi ve benzer makaleler için Türkiye Moda Haberleri‘ni takipte kalın.

No Comments Yet

Leave a Reply