Abiye Elbise Modelleri -2018

Güzelliğinizi bir adım daha ön plana çıkarıp, zarafetinizle göz kamaştırmak istemez misiniz? Özel davetlerde, balolarda ışıltınızla dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız, abiye elbiseler bunun için birebir. Fakat abiye elbise seçimi, seçilen abiye elbise modelleri büyük önem arz etmektedir.

Hangi abiye elbise modeli tercih edilmelidir? Modellerine göre abiye elbise modelleri nelerdir? Yaşa ve mekana uygun abiye seçimi nasıl olmalıdır?

Askılı Abiye Elbise

Askılı abiye elbise modelleri

İnce ve kalın askı olmak üzere iki çeşit alternatifi vardır ve her yaşta gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. İnce askılı modeller daha modern bir görünüme sahip olup, daha çok genç kızlar tarafından tercih edilmektedir. Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen bu elbise modeli, kır düğünlerinin gözdesi. Kalın askılı abiye elbiseler ise daha klasik bir görünüme sahiptir. Kalın askılı abiye elbiseler ise daha klasik bir görünüme sahiptir. Son zamanlarda askılı abiye elbiseler de boncuk işlemeleri ön plana çıkmıştır. Gece partilerinde, kokteyllerde tercih edebilirsiniz.

Karpuz Kollu Abiye Elbise

Karpuz kollu elbise modelleri

Karpuz kollu elbiseler genellikle gri, koyu yeşil, bordo, siyah gibi koyu tonlarda tercih edilmelidir. Elbise kolunun kısa olmaması nedeniyle bahar aylarında daha çok reğbet görür. Vücut tipinizi göz önüne alarak balık formda ya da A kesim elbise modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Prenses Elbise Modeli

Prenses elbise modelleri

Kabarık etek yapısı sayesinde oldukça hoş ve dikkat çekici olan bu elbise modelleri genellikle düğün ve nişan törenlerinde tercih edilmektedir. Birbirinden farklı renk ve model seçenekleriyle geç kızların daha çok ilgisini çekmektedir. Özellikle bacak boyu kısa olan kişilerin tercih etmesi önerilir, çünkü prenses elbiseler boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Balık Kesim Abiye Elbiseler

Balık kesim elbise modelleri

Özel günlerde, davetlerde, balolarda vücut hatlarınızı biraz daha ön plana çıkararak güzel ve seksi görünmenizi sağlar. Genellikle uzun boylu olan orta yaştaki kadınların tercih en çok ettiği elbise modelidir demek yanlış olmaz.

Straplez Abiye Elbise

Straplez elbise modelleri

Straplez elbiselerde herhangi bir kol veya askı detayı bulunmaz. Elbise göğüs hizasından başlar. Kadınsı bir görüneme sahip bu elbise modeli genellikle yirmili ve kırklı yaş aralığındaki kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Genç yaşlardaki kadınlarımız çan etek formundaki elbise modellerini tercih ederken, orta yaştaki kadınlar balık formdaki elbiseleri tercih etmelidir. Ama her yaş grubunun dikkat etmesi gereken straplez elbisenin üzerinize tam oturmasıdır. Zor anlar yaşamak istemiyorsanız elbisenizin göğüs bölgesinde silikon bant bulunmasına dikkat etmelisiniz ve mutlaka prova yapmalısınız.

Elbise modelleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply