Ayakkabı Modası

2018 Ayakkabı Modası

Ayakkabı modası her sene olduğu gibi bu senede oldukça iddialı. Birbirinden farklı stilleri ile gündemde olan ayakkabılar hem çok şık hem çok rahat. Bakalım bu sezon hangi modeller karşımıza çıkıyor.

Ayakkabı modasında terlikler ön plana çıkıyor. Rahat olmalarının yanında şık modelleriyle kolayca kombinlenebiliyor. Çoğunlukla sahil ve tatil bölgelerinde tercih edilse de günlük hayatta da sıklıkla karşılaşıyoruz. Terlikler yüksek topuklu ayaklarından sıkılan kadınların bir numaralı tercihi haline gelmiş durumda ve bu sene ayakkabı ve terlik modellerinde tüyler moda.

Ayakkabı Modası

Sezonun dikkat çeken trendlerinden bir diğeri ise kısa topuklar. Özellikle stiletto modelleri ile oldukça şık bir görünüme sahip. Kıyafetler ile kolayca kombinlenebilmesi ve modern görüntü sağlamaları bu tarzı vazgeçilmez kılıyor. Stiletto demişken rugan stilettoların zarifliğinden bahsetmeden olmaz. Göz alıcı ince topuklarıyla bu sezon da ön planda olmaya devam ediyor.

Bu sene kalın topuklu ayakkabılar in olurken, ince topuklu ayakkabılar out oluyor. Tabi ince topuklu ayakkabı modellerine kıyasla oldukça rahat ve kolay yürünebiliyor olması kadınlar tarafından daha sık tercih edilmesini sağladı.

Sneaker ayakkabılar 2018 ayakkabı modası arasında yerini alıyor. Kaba bir görüntüsü olsa da rahatlığına diyecek bir söz yok. Oldukça zahmetsiz bir kombin yapısına sahip. Pantolon ya da şortun altına giy çık.

Gelelim moda tasarımcılarının en yeni, en çılgın ayakkabı tasarımına. Ayak bileklerini sararak bot şeklini alan çorap desenli stilettolar. Yenilikleri seven biriyseniz bu tam size göre. Bu ayakkabılar ile oldukça cool bir görünüme sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

2018 Ayakkabı Modası

Bu senenin en iddialı materyallerinden biri olan plastik artık ayakkabılarda da kullanılmaya başlandı. İlk çantalarda kullanılsa da artık kullanım sırası ayakkabılarda. Alışık olmadığımız bu tarzdaki ayakkabılar beklediğimizden çok daha fazla ilgi gördü ve yazın gözde ayakkabılardan biri haline geldi.

Klasik ayakkabılar popülerliğini kaybediyor ve yerini seksenli yılların canlı renklerine bırakıyor. Saten dokunuşlar ve pullar ile detaylandırılan ayakkabılar kıyafetinizin en gözde parçası olacak. Canlı renkler demişken bu sene kırmızı, sarı ve yeşil tonlarının ön planda olduğunu görüyoruz tabi buna neon renklerde dahil. Klasik renklerden sıkılanlar ve dikkat çekmeyi sevenler bu ayakkabılar tam da sizin için tasarlandı.

2018 – Ayakkabı Modası trend renkleri

Son olarak çoğunlukla kışın kullanılsa da ilk bahar ve yaz aylarında karşımıza çıkan kovboy çizmelerinden bahsedelim. Özellikle festivallerde tarz bir görüntü yakalamak isteyenler gönül rahatlığıyla kıyafetlerini bu ayakkabılarla kombinleyebilirler.

Ayakkabı modası ile ilgili merak ettiğiniz veya sormak isteğiniz bir şey olursa bize ulaşabilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply