En Trend Saç Modelleri

Yeni saç stilinizle havalı ve iddialı olmaya hazır mısınız? Kadınlar için en önemli konulardan biri olan saç modası bu sezon çarpıcı saç modellerin yükselişiyle başlıyor! Trend saç modellerindeki en önemli detay nostaljik saç modellerine yapılan modern dokunuşlar.

Pixie Saç Kesimi

Pixie Saç Kesimi

Saç modasının en trend kesimlerinden biri olan pixie saç kesimi, bu sezon da listenin üst sıralarında yer alıyor. Eğer uzun saçlardan sıkıldıysanız kısa pixie model saç kesimi tam size göre! Bu saç modeli saç jölesiyle şekillendirilebileceği gibi saç spreyleri de önemli yardımcılarınızdan biri olacak. Pixie saç kesimini kullanmak için saç kenarlarını yumuşatmak yerine daha sivri burakmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Rapunzel Saç Kesimi

Rapunzel

Saçlarınızı kestirmek istemiyorsanız hiç üzülmeyin! Bu sezon elbette uzun saç modasını da beraberinde getirmekte. Dümdüz uzanan, ortadan ayrılmış saçlar çevrenizdekileri büyülemek için önemli bir faktör. Eğer yüzünüz yuvarlak ya da kare şekline sahip ise Rapunzel saç trendi tam size göre!

Kaküllü Bob Kesim

Kaküllü Bob Kesim

Sezonun en dikkat çeken saç kesiminden biri olarak Kaküllü Bob kesimi, içerdiği keskin çizgiler ile dikkat çekmekte. İçerdiği kaküller ile birlikte fön çekmeden, şekilsiz bir kullanım ile doğal görünüm yakalamanıza yardımcı olacak. Saç kesiminde doğal geçişler yerine daha keskin çizgileri içeren bu saç modeli özellikle ince telli saç sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

Kısa Bob Kesim

Kısa Bob Kesim

Kaküllü Bob kesiminin ortaya çıkmasıyla birlikte değerini kaybetmeyen Kısa Bob kesimi saç modasında üst sıralarda yerini korumaya devam etmekte. Kısa olduğu için özellikle bahar mevsimlerinde popülerliğini arttırmakta. Saçlarınızı kulak arkası yaparak daha romantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bob kesimi saçlarınızı düşleştirerek kullanmanız sizi daha dikkat çekici hale getirecektir.

Dalgalı Küt Saç

Dalgalı Küt Saç

Düz kesim küt saçınıza perçem şekli katmak için saçınızı derin bir ayrımla diğer yöne atabilirsiniz. Küt kesimi saçınızı maşa yardımı ile dalgalandırabilirsiniz. Şeklini verdikten sonra saçınızı canlı ve parlak göstermek için saçınızı spreyle sabitlemeyi unutmayın!

Asimetrik Küt Saç

Asimetrik Küt Saç

Saç modası içerisinde yer alan bir diğer kesim ise Asimetrik Küt Saç kesimi… Klasik küt saçlara yapılan küçük bir dokunuş ile daha kısa saç isteyenlerin tercih edebileceği bir model olabilir. Düz  ve parlak bir görünüm elde edebilmek için öncelikle saçınızın kuruduğundan emin olmalısınız ve bakım ürünlerini doğru bir şekilde kullanmalısınız. Ardından düzleştirici ve saç spreyi ile istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Perçemli Saç Modelleri

Perçemler

Saçınızın ortasından iki yana inen orta boydaki perçemler saçınıza farklı alternatifler sunacak. Saç modasının gözdesi olan perçemler, saçınız topluyken ve açıkken farklı havalar katacaktır. Perçemlerinize şekillendirici kullanarak istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu model özellikle yuvarlak yüz şekline sahip olanlara çok yakışacak!

Saç modası hakkında ayrıntılı bilgi almak ve benzer makalelere ulaşmak için bizi takipte kalın.

 

No Comments Yet

Leave a Reply