Erkek Modası

Erkek modası, modanın sadece kadınlara özgü olmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Moda denilince aklımıza çoğunlukla kadın modası gelmesine rağmen bunun aslında böyle olmadığını, erkeklerinde gayet tarz ve şık giyinebileceğini biliyoruz. Gelin hep birlikte tarz bir erkek nasıl görünmeli konusuna yeni bir bakış açısı getirelim.

Erkek modasının olmazsa olmazlarından biridir takım elbise. Ve siz erkeklere kesinlikle çok yakışıyor. Ama tabi her koşulda değil. Takım elbiseniz üzerinize tam oturmalı, başkasından emanet alınmış gibi durmamalıdır. Pantolon boyuna dikkat edilmeli ve ayakkabınızın üstünde katmer katmer görünen kumaş yığınına bir son verilmelidir. Ayrıca takım elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabı, kemeriniz ile aynı renkse biz kızlardan artı bir puan aldınız demektir. Ama lütfen kemeriniz koca tokalı olmasın. Gerçekten çok kötü duruyor. Daha sade ve kibar bir şeyler tercih etmek hiç fena olmaz.

Takım Elbise

Siyah renk takım elbise içine giyeceğiniz beyaz gömlek… Renkli ve desenli takım elbiselerde de oldukça şık görünebilirsiniz ama siyah ve beyazın yeri kesinlikle bir başka. Bu arada atlanmaması gereken bir diğer konu ceketinizin boyutu. Özellikle ceket kolunun uzunluğu oldukça önemli. Gömleğin manşeti, ceketin altından bir – bir buçuk parmak kadar, görünmelidir. Kravat veya papyon da taktınız mı bu iş oldu demektir. Tabi pantolon paçasının altından bende buradayım diye bağıran beyaz renkli çoraplarınız yoksa. Mümkünse olmasın zaten. Yoksa tüm karizmanız bir anda yerle bir olacak. 2018’de takım elbiselerdeki moda anlayışında biraz değişme yaşandı. Üzerinizde daha bol ve salaş duran takım elbiseler tercih edilmeye başlandı. Ama bana sorarsanız siz 2018 takım elbise modasına çok da aldırış etmeyin.

Artık takım elbiseye bir son verelim ve gündelik hayatta neler giyebilirsiniz onlardan bahsedelim. Çok abartmaya gerek yok. Baskılı tişörtlerin eski havasını kaybettiğini düşünürsek düz beyaz veya siyah birkaç tişörtünüz olsa yeter.

Günlük – Spor Giyim

Omuzlarınızın daha geniş durmasını istiyorsanız v yaka tişört tercih edebilirsiniz. Üstüne giyeceğiniz deri ceket size oldukça hoş bir hava katacak. Bunları kendi bedeninize uygun bir pantolonla kombinleyebilirsiniz. Mesela bacaklarınız kalınsa slim fit, göbeğiniz varsa düşük bel pantolonlardan uzak durun. Sıra geldi ayakkabılara. Siyah, gri, kahverengi tonları çoğu zaman hayatınızı kurtaracaktır. Renkli ayakkabı tercih edecekseniz de giydiğiniz kıyafetle olan renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Yeşil, taba ve karamel rengi ile çok uyumludur ve pantolon ayakkabı kombinlerinde de çok şık durur. Ayrıca aksesuar kullanımı ile kombinlerinizi zenginleştirebilirsiniz. Gözlük, kemer, bileklik, saat… Küçük parçalar olmasına rağmen bıraktıkları izlenim oldukça büyük.

Erkek modası ile ilgili birçok bilgiyi internetten kolayca bulabilir, fikir sahibi olabilir ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Yıllar önce imkanlar kısıtlı olsa bile her daim şık, temiz ve düzenli giyinen Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarıyız biz. Siz aldınız mesajı.

 

No Comments Yet

Leave a Reply