Kot Pantolon – Hep Güncel Olan Moda

Kot pantolon kadınların giysi seçimlerinde en çok tercih ettikleri ürünlerden birisidir. Gerek şıklığıyla gerekse rahatlığıyla neredeyse gardıroplarımızın vazgeçilmezi arasındadır. Peki kot pantolon giyerken nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazı daha çok rahatlığından ödün veremeyenlere gelsin. Evet oturmasıyla kalkmasıyla adeta hayatınızın her alanında size müthiş konfor sağlayan kot pantolonlarınızın sizi aynı zamanda güzel ve çekici göstermesini istemez misiniz? Cevabınız evetse bu makaleyi mutlaka okumalısınız.

kadın kot pantolon

Kot Pantolon Tarzı Nasıl Seçilir?

Her kıyafet seçiminde olduğu gibi kot pantolon da seçerken tabi ki de öncelikle kilo ve boyumuza uygun seçimler yapmalıyız. Örneğin kısa boylu bir kadınsanız paçaları yerlerde sürünen bir kot pantolon sizi kesinlikle daha uzun göstermeyecektir. Tercihiniz daha çok yüksek belli kot pantolonlardan olmalı ki bacak boyunuzu daha uzun göstersin. Yüksek belli kot pantolonunuzun üzerine tercih edeceğiniz üst giyimlerinizin ise kısa belli olması gerekmektedir. Böylelikle hem boyunuzu olduğundan daha uzun gösterir hem de daha çekici görünürsünüz. Eğer kısa belli üst giyimlerden hoşlanmıyorsanız kot pantolonunuzun içine sokabilceğiniz bir gömlek de yine sizi etkileyici gösterecektir.

Boyunuz uzun ya da kısa nasıl olursa olsun eğer kilolarınızdan dertliyseniz bacaklarınızı çok sıkan ya da tam tersi bacak kısmı çok bol olan kot pantolonlardan uzak durun. Her ikisi de kilolarınızı ortaya daha çok çıkartacaktır. Sizin için en ideali bacaklarınızı sıkmayacak havuç kot pantolonlardır. Üzerine de kalçalarınızı kapatacak tarzda bir bluz giydiğinizde vücudunuzun odak noktası ayak bilekleriniz olacaktır. Böylelikle erkekler kilolarınızı görmek yerine zarif ayak bileklerinize bakacaktır ki çoğu erkek kadınların ayaklarına bayılır.

Uzun boylu olan bayanlardansanız eğer yüksek belli kot pantolonlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Yok ben düşük belli kot pantolon giyemiyorum diyorsanız o zaman size önerim üzerinize mutlaka tunik tarzı uzun üst seçimleri yapmanızdır ki bacak boyunuzu kısa göstersin.

Normal boy ve vücut ölçülerine sahip olan bayanlar ‘’Ne giysem zaten yakışır bana.’’ mantığındaysanız yanılıyor olabilirsiniz. Evet size göre giydikleriniz yakışıyor olabilir peki ya dikkatini çekmek istediğiniz erkeklerin? Bence bunu bir düşünmelisiniz. Çarşıya pazara çıkar gibi hop kotumu çektim atlıma, üstüme de bir tişört derseniz popülerliğiniz elli yaş ve üzeri erkeklere kadardır. Ama altınıza koyu renk ,dar kesim, yüksek belli kot pantolon çeker üzerine de beyaz bir gömlek giyerseniz bunu bir de stilettonuzla tamamlarsanız işte o zaman yaşı kaç olursa olsun aklını başından almayacağınız erkek kalmaz.

levis kadın kot pantolon tarz

Facebook sayfamızı beğenin, hep takipte kalın.

 

turkiyemoda

Türkiye Moda Haberleri sitesinin kurucusuyum. Moda, fashion, güzellik endüstrisi hakkında sizlerle en güncel ve faydalı bilgileri paylaşma niyetindeyim.

No Comments Yet

Leave a Reply