Moda Dünyasına Yön Veren Parçalar – 2019

Moda dünyasında neler oluyor? 2018 – 2019 yılına bomba gibi düşüp herkesi etkisi altına alacak trendler neler? Moda dünyası ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız.

Kontrast Dikişler

Kontrast dikişler:

Aslında çok uzun zamandır hayatımızda olan fakat fark etmediğimiz kontrast dikişli kıyafetler bu sezon sıkça karşımıza çıkacak. Özellikle pantolonlarda ve ceketlerde daha sık kullanılsa da tişörtlerde ve eteklerde de görmek mümkün. Beyaz tişört üzerine siyah dikişler, kırmızı midi boy etek üzerine beyaz dikişler, siyah pantolon üzerine beyaz dikişler görmek mümkün.

Hayvan Desenleri

Hayvan Desenleri:

Vahşi hayvan figürleri arasında yer alan leopar desenleri 2018 yılında sıkça tercih edilmişti. Vahşi hayvan figürleri 2019 yılına da damgasını vuracak. Güçlü, kendinden emin kadınlarımızın hayvan desenli kıyafetlere ilgisi büyük. Leopar, zebra, kaplan desenleri başta olmak üzere hayvan desenli kıyafetler ile dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Pileli Etekler

Etekler:

Çeşitli tek modellerini sokaklarda görmeye alıştık. İnce tüllü etekler, çiçekli etekler, yere kadar uzanan etekler, midi boy etekler 2018 yılında sıkça karşımıza çıkan ve tercih edilen modeller arasında yer alıyor. 2019 yılında bunlara pileli etekler eklendi. Tam hayatımızdan tamamen çıkıyor dediğimiz pileli etekler, muhteşem bir geri dönüş yaparak vitrinlerde yerini almaya başladı bile.

Desen – Desen Kombinler

Desen çılgınlığı:

2019 yılında desen desen kombinlere sıkça rastlayacağız. Farklı desenlerin birlikte kombin yapılmasıyla ortaya görsel bir şölen çıkacak. Çiçek desenleriyle ekoselerin kombini, çizgili takımlar ile leopar desenli kıyafetlerin kombini çok ses getirecek, moda dünyası uzun süre bunu konuşacak. Desen desen kombinlere merhaba deyin.

Tüvitler

Tüvitler:

Tüvit kumaşlar en çok ceketler, kaban gibi dış giyim ürünlerinde tercih edilmesine rağmen etek, pantolon gibi kıyafetlerde de kullanılabilir. Çok kullanışlı olması ve sıcak tutması sayesinde 2018 – 2019 sonbahar/kış aylarında tercih edilen trend parçalarından biri olacak.

Logolar

Logolar:

 2018 yılından da alışkın olduğumuz dev logolar, 2019 yılında da kendinden söz ettirecek. Markaların devasa boyuttaki logolarını tişörtlerde, pantolonlarda, çantalarda görmek mümkün.

Uzun Kemerler

Kemerler:

Kemerler 2019 yılında değişiklik göstermeye başlayacak. Aşırı uzun kemerler bizleri karşılayacak. Parlak kemerler, şeffaf kemerler, taşlı kemerler, kalın kemerler karşımıza çıkacak diğer modeller arasında yer alıyor.

File Çantalar

Çantalar:

2018’de karşımıza çıkan tüylü, püsküllü minik çantaları gardıroplarımıza kaldırıyoruz. 2019 çanta modelleri oldukça marjinal. Pazar ve alışveriş çantalarını gündelik hayata uyarlıyoruz. Hasır çantaları plajlardan kurtarıyor, fileli çantaları da ön plana çıkarıyoruz.

Moda dünyası 2019 yılında nasıl olacak sorusunu yanıtladık. Sormak istedikleriniz, görüş ve önerileriniz için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret edin.

 

No Comments Yet

Leave a Reply