Moda Tasarımı

Moda Tasarım

Moda tasarımı düşünüldüğünden çok daha zor ve uğraştırıcıdır. Tasarımlar bir sene önceden hazırlanmaya başlar. Amaç belirli bir hedef kitlesi oluşturmak ve o hedef kitlesinin beğenisini kazanmaktır. Hedef kitle belirlendikten sonra sırada sezonda öne çıkacak renkleri ve trendleri belirlemek vardır. Bunlar belirlenirken dergiler incelenir, fuarlara gidilir, online siteler ayrıntılı olarak incelenir hatta arge çalışmalarına göz atılır. Sezonda kullanılacak renkler ve modeller, bu çalışmalar esnasında şekillenir ve belirlenir. Sonrasında aynı titizlik ve incelikle tasarım çalışmaları devam eder. Sene içerisinde giydiğimiz tüm kıyafetler büyük bir emek sonucunda ortaya çıkar. Dilerseniz şimdi size 2018 yılının öne çıkan tasarımlarında kullanılan kumaş, desen ve renklerden kısaca bahsedeyim.

Transparan Elbiseler

Transparan:

2018 moda trendi detaylarında tasarımcılar vücudu ön plana çıkarıyorlar. Transparan, abartısız, ince ve yumuşak kumaşlar tasarımcıların bu seneki gözdeleri arasında yer alıyor ve sıkça karşımıza çıkıyorlar.

Fırfırlar:

Bu seneki defilelerde gözümüze çarpan fırfır detayları gerek elbiselerin etek uçlarında gerekse aksesuarlardaki kullanımıyla hoş ve marjinal bir görünüm yakalamanıza yardımcı oluyor.

Dantel detayları:

Zarifliğin ve asilliğin simgesi olarak da tanımlayabileceğimiz dantel detayları bu sene tasarımcıların tasarımlarında en sık kullandığı parçalar arasında yer alıyor.

Çiçek Desenli Elbiseler

Çiçek Desenleri:

Genellikle yaz aylarında görmeye alışık olduğumuz çiçek desenlerini kış aylarında da görmek mümkün. Hem yaz aylarının hem de kış aylarının vazgeçilmez modellerinden olacak olan çiçek desenleri, irili ufaklı boyutlarıyla kıyafetlerinize hoş bir hava katacak.

Çanta Modelleri – 2018

Tüyler:

Özellikle aksesuarlardaki kullanımları ile gönüllerde taht kuran tüyleri ayakkabılarda, çantalarda, takılarda ve kıyafetlerde sıkça görüyoruz ve görmeye de devam edeceğiz.

Çanta Modelleri:

Bu seneki çanta boyutları ekstra küçülecek. Taşımada sağladığı kolaylık ile kadınlarımızın beğenisini kazanan bu çantalar çeşitli renkleri ve modelleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Zümrüt Yeşili

Renkler:

2017 yılında sezona hakim olan hardal ve bordo gibi renkler yerini zümrüt yeşiline ve lavanta rengine bırakıyor. Genelde mücevherlerde görmeye alışık olduğumuz zümrüt yeşili kıyafetlerde karşımıza çıkıyor ve adeta şıklığı ile büyülüyor. Soft rengi ile lavanta, kıyafetlere rahatlık ve doğallık katıyor.

Lavanta Rengi

Moda tasarımı modanın oluşmasına ve şekillenmesine yardımcı olur. Eğitimini almış, bu işe gönül vermiş yetenekli kişiler tarafından oluşturulan tasarımlar bizlerden büyük beğeni topluyorlar ve biz bu tasarımları gerek gündelik gerekse özel zamanlarda giymeyi tercih ediyoruz. Moda tasarımı ile ilgili paylaşımlarda bulunmak isterseniz www.turkiyemodahaberleri.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply