Moda Trend – Geçmişten Günümüze Ulaşan Parçalar

Moda trend kelimeleri bir arada kullanılsa da birbirinden farklı kavramlardır. Moda değişken olup sürekli kendini yenilerken trend sabittir. Bu durumda moda trendden etkilenir ve modanın ortaya çıkması trendlere bağlıdır. Günümüzün modası eski zamanların en trend parçaları olabilir.

Trend parçaları yakalamak adına çoğu zaman aşırı masraf yapabiliyoruz ve bu da bütçemizi zorlayabiliyor. Modaya ayak uydurmak adına gardırobumuzu sürekli yenilemek istiyoruz. Peki her sene gardırobunuzu baştan aşağı yenilemek zorunda değilsiniz desek. Hepimizin gardırobunda sırf geçmiş yıllarda aldığımız için giymekten çekindiğiniz parçalar bulunur. Ama bazı parçaların modası geçmez. Şimdi sizler için bu trend parçalardan bahsedeceğim.

Moda Trendi – Ekose Kumaşlar

İlk olarak ekose kumaşlarla başlayalım. Kareli görünümü ile oldukça hoş bir görünüm yakalayan bu kumaş birçok kıyafette kullanılmaya devam edilmektedir. Ceket ve pantolonlarda sıkça karşılaştığımız bu model erkekler ve kadınların vazgeçilmezi ve çoğu zaman da kurtarıcısı olmuştur. Ayrıca atkı, bere gibi aksesuarlarda da ekoseler karşımıza çıkıyor. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında modası geçmeden kullanılabilmesi ile kesinlikle gönüllerimizde taht kuruyor.

Moda Trendi – Dikey Çizgiler

Moda olarak sıkça karşımıza çıkan bir diğer model ise çizgiler. Genellikle düz çizgilerin kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. Hem kadınlarımız hem de erkeklerimiz rahatlıkla kombinlerinde düz çizgileri tercih edebilirler. Ceketlerde ve pantolonlarda kadınlarımız için elbise modellerinde sıkça kullanılıyor. Aklımıza renk olarak siyah beyaz gelse de farklı renkleri de tercih etmeniz mümkün.

Moda Trendi – Dokunulası Kumaşlar

Sıradaki kumaşımız dokunulası kumaşlar. Bu kumaş yapısını içerisinde kadife, süet, yün gibi materyallerden bahsedeceğiz. Kış aylarının vazgeçilmesi olan ve uzun yıllar boyunca da olmaya devam edecek olan bu materyaller tasarımlarıyla ilgi odağı olmaya devam edecek. Kış aylarında sahte kürkler kullanılabilir gardırobunuzda mutlaka bir adet bulundurmalısınız. Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bahar aylarında süet tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ise nakışlı dokular biraz daha ön planda olacak.

Moda Trendi – Retro Spor Kıyafetler

Son olarak da spor kıyafetlerden bahsedelim. Rahatlığı nedeniyle her kesime hitap eden bu modeller, gardırobunda spor parçalar bulundurmamıza neden olmuştur. Spor dar ya da İspanyol paça yüksek bel bir pantolon, üzerine sade düz bir tişört, havanın durumuna göre deri veya kot bir ceket. Alın size sade, şık ve bir o kadar da rahat bir kombin.

Moda trend geçmişten günümüze gelen parçalardan bazılarını sizlerle paylaştık. Gardırobunuzda bulunan kıyafetleri günümüz modasına uyarlayarak kombin yapabilirsiniz. Yapacağınız kombinlerin resimlerini bekliyoruz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply