Olmazsa Olmaz Gelin Aksesuarları

Gelin aksesuarları, gelinliğin olmazsa olmaz parçalarıdır. Gelinin ve gelinliğin öne çıkmasını ve bir yıldız gibi parlamasını sağlar. Bu yüzden gelinliğe karar verdikten hemen sonra aksesuar seçimine yoğunlaşmalısınız. Tarzınıza göre şekillenecek olan gelin aksesuarlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Gelin aksesuarları nelerdir? Gelinlik aksesuarları seçilirken nelere dikkat edilmelidir? Gelin ayakkabısı nasıl seçilir? Gelin ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Gelin ayakkabı modelleri nelerdir? Duvak seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Gelin duvak modelleri nelerdir? Gelin buketi nasıl olmalıdır? Gelin çiçeği nasıl seçilir? Gelin çiçeği seçimi nasıl yapılır? Kış düğünü aksesuarları nelerdir?Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Gelin Ayakkabıları

Gelin ayakkabısı

Gelin ayakkabıları, her ne kadar gelinliğin altında kalsa da oldukça önemlidir. Nasılsa görünmüyor diye düşünülmemelidir. Gelin ayakkabıları gelinliğe ve düğünün yapıldığı mekana uygun olmalıdır.

  • Otel veya tarihi düğün mekanı gibi gösterişli bir mekan tercih ettiyseniz, ayakkabınız da bu mekana uygun gösterişli, taşlı, parlak, yüksek topuklu olmalıdır.
  • Düğün salonu ya da restoran tarzı mekanlarda gösterişten uzak, gelinliğin modeline uygun sade ve mütevazı bir ayakkabı seçebilirsiniz.
  • Kır düğünü yapmayı planladıysanız topuk boyunu oldukça kısa tercih edin. Açık alanda yüksek topuklu ayakkabılar size zor anlar yaşatabilir.
  • Plaj düğününü tercih edenler şık sandaletler giyebilirler. Taşlı, klasik, bohem tarzlardaki sandaletlerden gelinliğinize uygun olanını giyebilirsiniz. Hatta çıplak ayak bile durabilirsiniz.
  • Vintage tarzındaki düğünlerde dantelli ve fiyonklu şık ayakkabılar tercih edebilirsiniz.
Gelin Duvağı

Duvak

Saç aksesuarı olarak duvak tercih edebilirsiniz. Eğer tercihiniz duvaktan yanaysa, düğün mekanına ve gelinlik modeline uygun bir duvak seçmelisiniz. Duvağın yüz hatlarınızla uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Duvak boyu arttıkça düğünün ihtişamı da artmalı. Tarihi mekanlarda evlenecek olanlar katedral tarzı uzun duvakları, mütevazi bir mekanda evlenecekler ise kafes duvakları ya da omuz hizasına denk gelen duvakları tercih edebilirler.

Gelin Saç Aksesuarları

Saç Aksesuarları

Saç aksesuarları, duvak takmak istemeyen gelinler için oldukça güzel bir alternatif. Çiçekler, inciler, ışıltılı bir taç, renkli boncuklar… Bunca seçenek arsından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Bu aksesuarlardan farkı olarak dilerseniz şapka da tercih edebilirsiniz. Düğün mekanına ve konsepte bağlı olarak şık ya da salaş şapka modellerini kullanabilirsiniz.

Gelin Buketi

Gelin buketi

Gelin çiçekleri bir gelinin olmazsa olmaz aksesuarlarıdır. Buket kaplaması ve çiçeklerin rengi gelinlikle uyum içerisinde olmalıdır. Gelinlik kumaşınız ile buketinizi kaplatabilirsiniz.

Gelin Aksesuarları

Çanta

Düğün günü telefon, makyaj malzemeleri gibi önemli eşyalarını yanından ayırmak istemeyebilirsin. Bu durumda yanında minik bir çanta taşımak hiç fena olmaz. Çantanın kumaşı gelinliğinle aynı renkte olmalıdır. Tabi sadece gelinlikle uyumlu olması yetmez. Ayakkabınızla da uyumlu olmalıdır.

Eldiven

Özellikle vintage tarzı düğünlerde tercih edilen eldivenleri günümüzde çok az gelin kullanıyor. Ama özellikle kış aylarında yapılan düğünlere ayrı bir hava katıyor.

Şal, Bolero, Pelerin, Panço

Kış düğünlerinin olmazsa olmazlarından bu aksesuarlar, gelinliğin üzerinde oldukça şık görünüyor.

Gelin, aksesuarları ile bir bütündür. Gelin aksesuarları, en özel gününüzü daha da güzelleştirir. Bu gecenin yıldızı sizsiniz ve kimse gözlerini sizin üzerinizden alamayacak. Daha detaylı bilgi için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret edin.

 

No Comments Yet

Leave a Reply