Sokak Modası

2018 Sokak Modası

Sokak modası 2018 yılına çarpıcı bir şekilde giriş yaptı. Bu sene sokaklar yine rengarenk ve çok çarpıcı. Sokağa çıkalım ve bakalım bu yılda bizi neler karşılıyor.

Sokak modasından bahsetmeye başlamadan önce bu senenin trend renklerinden bahsedeyim size. Bu yılın rengi mor seçildi ve gözlüklerde, pantolonlarda ve kaban modellerinde sıkça karşımıza çıkmaya başladı.

Sokak Modası-Mor ve Sıcak Renklerin Uyumu

Kombinlerinizde mor rengi ön plana çıkarmak için zıt ve sıcak renkler kullanmanızı öneririz. Sarı, kırmızı veya turuncu ile kombinlenen mor renk ile dikkatleri üzerinize çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Bir diğer rengimiz kırmızı. İsterseniz tek parçada, isterseniz de baştan aşağı kırmızı bir kombin ile sokağa çıkabilirsiniz.

Genel anlamda rahatına düşkün, sınır tanımayan ve tarz görünmek isteyenler. Boyfriend kıyafetler tam size göre. Boyfriend gömlek, ceket – palto, sweat, tişört ve salopet çeşitleri ile bu yaz çok rahat geçecek. Bol ve salaş kıyafetler tercih edildiği için oldukça spor bir görünüm yakalayacaksınız. Yine bu tarza benzer oldukça rahat olan yüksek bel yırtık kot pantolonlar sokaktaki yerini koruyor ve sıkça karşımıza çıkıyor.

2018 yılında asıl göze çarpan parçalara gelelim. Kovboy botları bunlardan biri. Geçtiğimiz aylarda moda hayatına hızla giriş yapan bu botlar popülerliğini daha devam ettirecek gibi duruyor. Bir diğeri ise logolar.

Sokak Modası – Cesur Logolar

Logoların oldukça ön plana çıktığını hepimiz fark etmişizdir. Sadece etiketlerde kalan görünmeyen devir sona erdi ve logolar kıyafetlerinizin en çarpıcı unsuru haline geldi. Tişörtlerde, pantolonlarda, çantalarda ve kemerlerde sıkça karşımıza çıkıyor. Gelelim trençkotlara. Popülerliğinden ödün vermese de bu sene diğer senelerden biraz daha farklı bir tarzla karşımıza çıkıyor. Klasik bej trençkot yerine oversize ve çılgın desenli, plastik detayları ön plana çıkan trençkotlar moda oldu. Ayrıca hasır aksesuarlar yazın kullanılır algısı da bu sene tarihe karışıyor. Sadece plajlarda kullanmak yerine günlük hayatta da bolca karşımıza çıkıyor. Özellikle çanta ve şapka modelleri ile.

Sokak Modası

Geçen sezonda çok kullanılan desenlerden biri olan pötikare yerini puantiyeye bırakıyor. Siyah – beyaz bir kombini renkli aksesuarla canlandırıp sokağa çıkabiliriz. Tabi dilerseniz farklı renk puantiyeli kıyafetler de giyebilirsiniz. Bu sezonun olmazsa olmazı midi kalem eteklerden bahsetmemek olmaz. Daha çok iş giyim modası olarak algılansa da biz bu kalıba bir son veriyoruz. Asimetrik kesimleri veya farklı desenleri ile sıkıcı görüntüsünden kurtarıp oldukça modern ve tarz bir görünüme imza atıyoruz. Son olarak dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama sokaklarda seksenler rüzgarı esmeye başladı. Kıyafetlerdeki çarpıcı omuz detayları, mini etekler, kristal küpeler, vizör güneş gözlükleri ile seksenler kıyafetleri ve aksesuarları ön plana çıkmaya başladı. Seksenler yeniden canlanıyor.

2018 sokak modasına hızlıca göz attık. Benim gözlemlerim bu doğrultuda. Peki ya sizinkiler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply