2019 Sonbahar/Kış Renk Trendleri

Sonbahara girmek üzereyiz. Yazlıklara ufaktan veda etmeye başladığımız bu zaman dilimlerinde gardırobunuzda hangi renklere yer vereceğinizi düşündünüz mü? Sizde sonbahar ve kış mevsiminde karşımıza çıkacak trend renkleri merak ediyorsanız mutlaka bu yazıya göz atın. İşte karşınızda 2019 sonbahar/kış renk trendleri.

Klasik Renk: Bej

Klasik renk: Bej

Beyaz tonlarının vazgeçilmesi, oldukça soft ve şık renk. Özellikle gömleklerde, eşarplarda, pantolonlarda, blazer ceketlerde, çantalarda tercih edilen bu renk adete şıklığınızı gözler önüne serecek.

Mor Tonları

Mor ve Tonları:

 • Leylak Rengi:

Güneşin arka planda kaldığı, bulutlu ve kasvetli havaları yumuşacık rengiyle ısıtmaya geliyor leylak rengi. Siz bu renge dilerseniz üzüm rengi de diyebilirsiniz.

Mavi Tonları

Mavi Tonları:

 • Galaksi Mavisi:

Parlak ve etkileyici rengiyle galaksi mavisi, gönüllerimizde taht kuracağa benziyor. Sarışın, esmer, kumral, buğday tenli olmanız fark etmez, gönül rahatlığı ile istediğiniz kombini yapabilirsiniz. Bu renk herkesin rengi.

 • Mavi – Yeşil Karışımı:

Denizin rengini kıyafetlere yansıtıyoruz. Mavi ve yeşilin muhteşem uyumunu bu pastel renk ile gözler önüne seriliyor.

Kırmızı Tonları

Kırmızı ve Tonları

Şüphesiz ki modası hiç geçmeyen renklerden biridir kırmızı. Peki bu sezon hangi kırmızı tonları ön plana çıkacak.

 • Biber Kırmızısı:

Acı biberin çarpıcı kırmızı tonunu kıyafetlerle öyle bir uyarladı ki resmen etrafınızı yakıp kavuracak, tüm dikkatleri kolaylıkla üzerinize çekeceksiniz.

 • Koyu Bordo:

Şarap kırmızısının cazibesini kıyafetlere yansıtıyoruz. Şarap kırmızısından daha derin ve koyu bir tona sahip olan bordo, size oldukça çarpıcı bir görünüm sunuyor.

 • Karadut:

Şarap kırmızısının bir diğer dikkat çeken tonu var sırada. Karadut. Bu mükemmel renge gardırobunuzda mutlaka yer vermelisiniz. 

 • Kızıl Kırmızısı:

Oldukça iddialı ve dikkat çeken kırmızı tonlarından sonra sırada ortamı yumuşatan, içimizi ısıtan kızıl kırmızısı (cranbery) karşımıza çıkıyor. Pembenin tonları arasında da kabul edebileceğimiz bu rengi kolaylıkla birçok renkle kombin yapabilirsiniz.

Pembe Tonları

Pembe ve Tonları:

 • Toz Pembe:

Yumuşak, sade, doğal ve şık bir görünüm sağlamak isteyen kadınların gönlünde taht kuran toz pembe, 2019 renk trendleri arasında sıkça karşımıza çıkacak.

 • Meyve Rengi:

Pembenin en canlı tonlarından biri olan meyve rengi (fruit dove), enerjisiyle sonbahar ve kış mevsimine renk katmaya geliyor.

 • Yavruağzı:

Pembe ve turuncunun harmanlanmasıyla elde edilen yavruağzı, sonbahar ve kış mevsimin en gözde renklerinden biri. Tarzınızı ve zevkinizi gözler önüne serin.

Turuncu Tonları

Turuncu ve Tonları:

 • Şeftali Rengi:

Şeftali rengini soluk, pembesi-sarı olarak tanımlayabiliriz. Fakat bu renk turuncu skalası arasında yer almaktadır. Özellikle şeftalinin daha açık renk tonlarının tercih edildiği bu sezonda, farklı renklerle çılgın ve enerjik kombinler yapabilirsiniz.

 • Koyu Çedar:

Sarı ve turuncunun karıştırılmasıyla elde edilen çedar (Cheddar), ışıltınıza ışıltı katacak. Sıcak renklerin arasında bulunan bu renk soğuyan havalarda içimizi ısıtacak.

 • Turuncu:

Soğuk ve kapalı havalara inat, capcanlı tonuyla karşılıyor bizi turuncu. İddialı renkler arasında gösterilen turuncu ile kışa damganızı vurun.

Sarı Tonları

Sarı ve Tonları:

2019’un en gözde rengi kesinlikle sarı ve tonları olmuştur. İlk ve yaz aylarında da sıkça karşımıza çıkan bu renk, bizi sonbahar ve kış aylarında nasıl karşılayacak?

 • Altın Sarısı:

Parlak, çarpıcı, çılgın, dikkat çekici fakat bir o kadar da zor bir renk. Tek bir parçada kullanmanızı ve kendisini sarının diğer renkleri ile kombin yapmanızı öneririz.

 • Hardal Rengi:

Açık ve koyu renk arasındaki geçişi mükemmel bir sağlayan hardal, özellikle kadife kumaşlarda karşımıza çıkıyor.

Kahverengi Tonları

Kahverengi ve Tonları:

 • Badem Rengi:

Karşınızda kaşe kabanların ve çizmelerin vazgeçilmez rengi var. Kahverenginin alt tonlarından biri olan badem rengine merhaba deyin.

 • Açık Kahverengi:

Kabanlarda, çizmelerde, çantalarda, ekoselerde sıkça kullanılan açık kahverengi şüphesiz ki sonbahar ve kış mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

 • Koyu Kahve:

Doğru bir kombin, dik bir duruş ve kendinden emin adımlar… İşte özgüveninizin tavan yapacağı ihtişamlı renk karşınızda. Gardırobunuzda koyu kahve tasarımlara yer açmayı ihmal etmeyin.

Sezonun öne çıkan renk trendleri için Türkiye Moda Haberleri‘ni ziyaret etmeyi unutmayın. 

No Comments Yet

Leave a Reply