Takılar ve Kıyafet Kombinleri

Küçük yaştan beri kadınların vazgeçilmezi olan takılar özel günlerin vazgeçilmezi olduğu gibi, günlük kıyafetler ile de muhteşem uyumlar sağlayabilir. Takı sadece satın almakla bitmeyeceği gibi hangi takıyı hangi takı ile kullandığımız ya da hangi kıyafetle hangi takıyı birlikte kullanacağınızı bilmekte büyük önem taşımaktadır. Kıyafete göre takı seçimi nasıl yapılmalıdır?

Kıyafetlerin takılar ile tamamlandığını düşünen kadınlar için takı zevkleri zamanla değişiklik gösterebilir. Takı ile birlikte kıyafetler tamamlanabildiği gibi vücut hatlarının da kusursuz görünmesine yardımcı olmaktadır.

Küpeler

Küpeler

Takı kutularındaki en önemli parça olan küpeler için 2019 modası için earcuff (kulak manşetleri). Günlük kullanım için takı seçimi yaparken sade earcuff tercih edilirken; düğün, nişan gibi özel günler için taşlı earcuff tercih edilmektedir. Bu takılar oldukça trend görünmenize yardımcı olmaktadır.

Damla küpeler ya da büyük sarkan küpeler daha çok straplez elbiseler ile uyum sağlamaktadır. Bu küpe seçimi ile kolye kullanmak için ekstradan seçim yapmanız gerekmez. Buna rağmen küçük halka küpeler kullanacak iseniz resmi kıyafetler kullanmanız sizin için daha idealdir.

Boho stilini yakalamak istiyorsanız takı modelleri seçimini yaparken, eskitilmiş görünümlü altın ya da gümüş küpeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca ahşap ve tahta küpeler de bu stili yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Saç Aksesuarları

Saç Aksesuarları

Günümüze kadar saç aksesuarları sadece tokalardan ibaretken, günümüzde bir kolye gibi saç aksesuarı için birden fazla stil bulunmaktadır. Genellikle saç aksesuarları için kontrast renkler tercih edilmektedir. Siyah beyaz ikili ile bronz kullanılırken; sarı ve yeşil gibi parlak ve canlı renkler ile gümüş aksesuarlar tercih edilmektedir.

Bilezik ve Bileklikler

Bilezikler ve Bileklikler

Saatleri ve bileklikleri seçerken çok dikkatli olmalısınız. İlk önemli kural saatinizin tarzı ile bilekliklerin tarzı aynı olmalı. Farklı renkteki bileklikler tercih edilebilir fakat stilinin aynı olmasına önem gösterilmeli. Farklı renkte bileklikleri bir arada kullanarak, daha dolgun ve kalabalık bir görüntü elde edebileceğiniz gibi, yaz havasını her zaman yakalayabilirsiniz.

Yüzükler

Yüzükler

Takı modasının gözdelerinden biri olan da yüzükler… Takı seçimi yapılırken yüzükleri parmaklarınızda karıştırmak da bu trendin olmazsa olmazları. Özellikle gösterişli yüzükler ile mini eklem yüzüklerini bir arada kullanmak olmazsa olmaz stillerden biri. Yüzükleri bir arada kullanırken dikkat edilmesi gereken tek şey hepsinin metal olması ya da aynı renk olması.

Kolyeler

Kolyeler

Bir kolye, kıyafetinizi baştan ayağa değiştirip size farklı bir renk katabilir. Sıradan salaş bir tişörtü gösterişli ve dikkat çekici bir kolye ile bir araya getirmek size farklı bir hava katabilir. Genellikle V yakalı üstlere uzun ince kolyeler kullanmak tercih edilirken yakalı beyaz gömlekler ile gösterişli kolyeler kullanılabilir.

Takılar hakkında ayrıntılı bilgi ve benzer makaleler için Türkiye Moda Haberleri‘ni ziyaret etmeyi unutmayın.

No Comments Yet

Leave a Reply