2018 Makyaj Trendi

 2018 makyaj trendi bizi hiç bu kadar heycanlandırmamıştı. Bu sene yapacağımız makyajlarda doğallığımızdan ödün vermeden cesur ve canlı renkler kullanıyoruz.

2018 makyaj trendinde doğallık ön plana çıkıyor. Cildin doğal ve sağlıklı görünmesi çok önemli. Bu yüzden abartılı kontür ve fondaten kullanmaktan kaçınmalı, cildimizin pürüzsüz, parlak, canlı ve nemli görünmesini sağlamak için ufak dokunuşlarla cildimizi aydınlatmalıyız. İçerisinde sim olmayan aydınlatıcılar veya aydınlatıcı bazlar kullanılabilir. Yanaklara ve elmacık kemiklerine verilen parlaklık hoş bir görüntü oluşturacak ve güneşte cildinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Güneşten bahsetmişken bronz dokunuşlar da bu yılın trendleri arasında yer alıyor ve yaz günü denizde yanmış izlenimi vermesiyle de oldukça hoş bir intiba bırakıyor. Ayrıca bu yaz allık kullanımı tekrardan ön plana çıkıyor. Elmacık kemiklerinize baharın canlı renkleri ile renk katarak  doğal ve şirin bir görünüm elde ediyoruz. Seçtiğimiz ürünün kapatıcılığına ve kolay harmanlanır olmasına dikkat edin çünkü bunlar doğal bir görünüm elde etmek için oldukça önemlidir.

makyaj trendi
Makyaj Trendi

Ne kadar doğallıktan bahsetmiş olsak da gözler ve dudaklarda oldukça enerjik, canlı ve neon renkler bizi karşılıyor. Göz farlarında lila, sarı, uçuk mavi en çok rovaşta olan renklerden bazıları. İsterseniz daha kadınsı bir görünüm için pembe, okyanus ve deniz esintisini hissetmek için mavi,  koyu renklerden hoşlanıyorsunuz kahverengi, sade ve sofistike bir görünüm için nude tonlarını tercih edebilirsiniz. Göz makyajınızda kullanacağınız yoğun maskara kullanımı kirpiklerinize hacim katacaktır ve tek tek ayrılmış kirpikleriniz gözlerinizin ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca göz çevresinde kullancağınız kristal taşlar ile dikkati üzerinize kolayca çekebilirsiniz.

Göz makyajı arasında eyelinerdan bahsetmemek olmaz. Kalın bir şekilde çekilmiş beyaz eyeliner gözlerinizi parlatır ve ortaya çıkarır. Daha doğal bir görünüm için pembe veya şeftali tonlarında bir allık ve doğal tonlarda bir ruj tercihi ile makyajını tamamlayabilirsiniz. Siyah eyelinerdan vazgeçemeyenler içinse doğal tonlarda bir allık ve pembe tonlarında bir ruj makyajlarını tamamlamaları için yeterli olacaktır.

Bu seneki kaş modası da geçen senelerden bir hayli farklı. Tek bir çizgi halinde alınmış kaşlar, yerini daha doğal bir görünüme bırakıyor ve artık kaşlara genellikle taranarak şekil veriliyor.

Gelelim dudaklara. Kırmızı, mor, koyu pembe, nar çiçeği, turuncu, koyu yeşil, lila gibi canlı ve uçuk tonlar ön plana çıkarak bu sezon dudaklarınızın enerjisi yükseltecektir. Bu yazın en popüler rengi kırmızı ve turuncu karışımından oluşan rorange. Rorange bronz teninizle bu sıcak yaz günlerinde güzel uyum sağlayacaktır.

2018 makyaj trendi ile ilgili görüşlerinizi bize bildirebilir, kendi tarzınızdan bahsedebilirsiniz. Hatta yaptığınız makyajların resmini bize yollayabilirsiniz, biz de sosyal medya hesaplarımızda takipçilerimizle paylaşabiliriz.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply