2019 Makyaj Modası

Podyumda ve sokakta sıkça karşımıza çıkan 2019 makyaj trendlerine göz atmaya ne dersiniz? Birbirinden ilginç tasarımlarıyla ve renk tonlarıyla işte karşınızda 2019 makyaj modası.

Çerçeveli Göz Makyajı

Çerçeveli Göz Makyajı

Hem gözün içine hem de kirpik diplerine göz kalemi uygulanarak çerçeve oluşturuluyor. Özellikle yazın havanın sıcak olması nedeniyle makyajın akma olasılığı bir hayli fazla. Gözlerinizi ve bakışlarınızı öne çıkaran bu makyajın, havanın daha serin olduğu zamanlarda ve özel davetlerde kullanımı daha yaygın.

Göz Kapağında Dağıtılmayan Farlar

Göz Kapağında Dağıtılmayan Farlar

Bu sene gözümüze far uygulaması yaparken renkleri dağıtmıyoruz. Paletteki renkleri doğrudan olduğu gibi kullanıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda da neon ve canlı renklere far paletlerinde sıkça rastlayacağız.

Neon Renkler

Neon Renkler

Neon farlar, eyelinerlar veya rujlar. Çılgın, enerjik, eğlenceli. Günlük makyajımızda kullanmayı tercih etmesek de özel konsept makyajlarında ya da parti organizasyonlarında tercih edilebilir.

Canlı Renkler

Zıt ve Canlı Renkler

Neon renklerin yanı sıra turuncu, sarı, mavi, turkuaz, kırmızı gibi canlı renkleri kullanmak moda oldu. Konsept makyajların vazgeçilmezleri arasında yerini aldı.

Simli Göz Makyajı

Simli Göz Makyajı

Parlaklık, göz alıcı ışıltılar. 2019 makyaj modasının olmazsa olmazı. Göz kapaklarının üzerine uygulanan yoğun ve iri boyuttaki simler ile ışıltınızı katlayın. Yalnız bir konuda dikkatli olmalısınız. Simler üstünüze ve kıyafetlerinize bulaşabilir. Partilerde ve konsept makyajlarda kolaylıkla bu makyajı uygulayabilirsiniz.

Kırmızı Ruj

Kırmızı Ruj Uygulaması

Kırmızı rujun cazibesi, çekiciliği ve cesurluğu. Dişlerinizi sarı göstermeyecek tonu bulmanız çok önemli. Ayrıca ruju sürerken dişlerinize bulaştırmamaya özen gösterin.

Tansürton

Tansürton

Bunu trendi iki şekilde uygulayabiliriz. İlk olarak; gözler, yanaklar ve dudak aynı renkte veya bir rengin birbirine yakın tonları olacak şekilde. İkinci olarak tek ürünle makyaj yapmak. Bu ürün genellikle ruj oluyor. Rujunuzu göz kapaklarınıza, yanaklarınıza uyguluyorsunuz ve güzelce makyajı dağıtıp doğal bir görünüm elde ediyorsunuz. Aynı ruju sonra dudaklarınıza uyguluyorsunuz. Tabii yoğun ve dikkat çekici olacak şekilde.

Hologram Highlighter

Hologram renkler highlighterda. Alışık olduğumuz gümüş, pembe tonları kullanmaya bu sene kısa bir ara veriyoruz. Cildimize ışıltı katıyoruz.

Stay Lips Uygulaması

Ruju normalde sürdüğümüzden biraz daha farklı bir şekilde uyguluyoruz. Özenerek, çerçeveli bir şekilde sürmektense rujumuzun ortası çıkmış gibi bir görünüm veriyoruz. Koyu renklerdense nude ve toprak tonları kullanıldığında daha hoş bir görüntü sağlıyor.

2019 makyaj modası hakkında detaylı bilgi almak için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret edebilirsiniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply