Cilt Gençleştiren Yüz Maskesi

Cilt gençleştiren yüz maskesi, cildimizin zaman içerisinde yılların etkisini belirtmesi ve değişiklik göstermesini engellemek için tercih edilmektedir. Cildin zaman içerisinde değişiklik göstermesi elbette sadece yaşlanmanın etkileri ile sınırlı değildir. Cildin hızlı yaşlanması genetik olabileceği gibi buna sebep olan bir çok etken de bulunmaktadır. Cilt aynı zamanda içten ve dıştan da yaşlılık belirtileri göstermektedir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre cildin yaşlanmasındaki temel sebeplerin başında çevresel faktörler yer almaktadır.

Cilt Yaşlanmasını Önleyen Maskeler

Cildimiz neden yaşlanır? Cildin yaşlanması nasıl önlenir? Yüz yaşlanmasına karşı önlemler nelerdir? Cildi gençleştiren yüz maskeleri nelerdir? Cildin yaşlanmasındaki temel sebepler nelerdir? Yüz kırışıklığı için kalıcı çözümler nelerdir? Yüz kırışıklığına ne iyi gelir? Yüz maskesi yapımı nasıl olur? Yüz maskesi önerileri nelerdir? Yüz maskesi fırçası nedir ve nasıl kullanılır? Erkek yüz maskesi nasıl yapılır?

Öncelikle cildin yaşlanmasını önlemek için maskelerden önce dikkat edilmesi gereken temel faktörler bulunmaktadır:

  • Doğal güneş ışınlarının zararlarının göz ardı edilmesinin yanında solaryum kullanılarak cildin yapay ve tehlikeli ışınlara maruz bırakılması da cildin oldukça hızlı yaşlanmasında büyük bir rol oynamaktadır.
  • Gün içerisinde su tüketiminin yüksek olması cildin yaşlanmasını geciktiren etkenlerdendir.
  • Alkol tüketiminin belirli bir seviyede olması cildiniz için yararlı olacaktır.
  • Sigara içmek cildinizi hızlı yaşlandıran sebeplerden biri olduğu için bırakmanız hem cildiniz hem de sağlığınız için oldukça önemli.
  • Hazır gıdalarından uzak durmak da cildinizin yaşlanmasını geciktirmektedir.
Cildi Güzelleştiren Maskeler

Cildi güzelleştiren yüz maskeleri nelerdir?

  • Greyfurt Maskesi:

Her cilt tipi için uygun olan greyfurt maskesi cildinizi yaşlanmaya karşı korumakla kalmayıp aynı zamanda beslemektedir. Yarım çay bardağı yoğurt, 3 yemek kaşığı greyfurt suyu ve 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Önceden temizlediğiniz cildinize parmak uçlarınız ya da yüz maskesi fırçanız ile uygulayın. Unutmayın bu maskeyi yüzünüze uygulayabileceğiniz gibi cildinize de uygulayabilirsiniz. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

  • Yulaf Ezmesi Püresi:

Yulaf sağlık için oldukça faydalı olduğu gibi cilt için de büyük önem taşımaktadır. Yulaf ezmesi maskeleri yüzünüze uygulanabildiği gibi aynı zamanda cildinize ve hatta saçlarınıza da uygulandığında olumlu sonuçlar vermektedir. Yarım su bardağı su, 3 çorba kaşığı yulaf ezmesi tozu, 1 çay kaşığı bal blenderdan geçirerek öncesinde temizlenmiş cildinize uygulayabilirsiniz. Yüz maskesi fırçası ile uygulayabileceğiniz gibi parmaklarınızla da cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

  • Yoğurt Maskesi:

Yüz maskelerinin içinde en çok tercih edilen maskelerden biri de yoğurt maskesidir. Yoğurt maskesi farklı yüz bakımlarının yanında kullanılabileceği gibi tek başına da cildin yaşlanmasının önüne geçmekte oldukça etkilidir. 100 gram dolapta soğutulmuş doğal yoğurdu krema haline gelecek şekilde bir kasede ezmelisiniz. Daha sonra yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra soğuk su ile cildinizi temizleyin.

Daha fazla yüz maskesi önerisi için Türkiye Moda Haberleri ‘ni ziyaret edebilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply