Dayanıklılığıyla Cezbeden Kalıcı Ojeler

Kalıcı Oje

Son yılların gözde trendlerinden olan ve uzun süre kalabilen kalıcı oje oldukça pratik ve kullanışlı olduğu için bir çok kadın tarafından tercih edilmekte. Bütün sezonların gözdesi olan kalıcı oje profesyonel ekipmanlar tarafından uygulanmaktadır. Peki nedir kalıcı oje? Nasıl yapılır ve nasıl çıkar?

Kadınlar her zaman güzel ve bakımlı görünmek isterler. Bakım konusu için ise özen gösterilmiş eller ve tırnaklar önemli faktörlerdir. Son yıllarda kalıcı bakım için geliştirilmiş olan bu ojeler fazlasıyla ilgi çekmiştir. Uzun süre tırnakta durmasıyla ne kadar kusursuz görünse de çıkarması bir o kadar zahmetlidir.

  • Kalıcı Oje Nedir ve Nasıl Yapılır?

Tırnaklarınız için kullandığınız renk seçimleriniz vazgeçemediğiniz renklerse ve ojelerinizin çıkmasını istemiyorsanız kalıcı oje ile tanışmalısınız. Özel jel malzemelerinden üretilerek ojelerin ortalama 2 – 3 hafta boyunca kullanılmasını sağlar. UV teknolojisi ile ojelerin kalıcılığı arttırılır ve böylece ojelerin kullanım süresi uzatılır. Kullanım süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.  Uygulamasında özel geliştirilmiş cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar ojeyi tırnak üzerine yapıştırarak ojenin kurumasını sağlar. Makineler aracılığı ile yapıldığı için evde yapmanız pek mümkün olmayabilir.

  • Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Ojenizi yaptırdınız fakat renginden sıkıldınız mı? Nasıl çıkaracağınız konusunda ojeyi yaptırdığınız yerden yardım alabileceğiniz gibi evde de bu yöntemi kolayca uygulayarak kendiniz yapabilirsiniz.

Eğer evde çıkarma işleminini kendiniz yapmak istiyorsanız, ilk olarak tırnaklarınızın üstünü törpüleyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra birkaç parça olan pamukların üzerine aseton dökün. Asetonlu pamukları dikkatlice her tırnağınızın üzerine teker teker yerleştirin. Bu işlemden sonra alüminyum folyoları tırnaklarınıza yerleştirin ve sarın. İşlemi yaparken folyoların açılmaması için dikkat etmelisiniz. 5 dakika bekleyin ve 5 dakika sonra tırnaklarınızın üzerine yavaşça ovalayın. Tırnaklarınızın üzerinde kalan küçük parçaları sivri bir alet yardımıyla tırnaklarınızın kenarlarından kazıyabilirsiniz. Son olarak tırnaklarınıza bakım yağı sürerek bakımını ihmal etmeyi unutmayın. 

  • Kalıcı Oje Tırnaklara Zarar Verir Mi?

Uygulama doğru şekilde yapılırsa ve çıkarma işlemi için de doğru yöntemler uygulanır ise kesinlikle tırnağa zarar vermez. Hatta bunun tam tersine tırnağınızı dış etkilerden korur. Tırnak diplerinin 2 hafta kullanılması ile birlikte hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.  Ama siz yinede yaptırdığınız yerin güvenli olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Kalıcı Ojeyi Kimler Yaptırmamalı?

Tırnağında mantar bulunan kişiler tarafından kesinlikle yaptırılmamalıdır. Her ne kadar bu işlem tırnağa havayı ve suyu geçiren bir malzemeden yapılsa da mantar tedavi görmeden ve doktora danışılmadan bu işlemi yaptırmamakta fayda var.

 

No Comments Yet

Leave a Reply