Makyaj Temizleme Püf Noktaları

Makyaj temizleme cilt sağlığı için çok önemlidir. Makyajınızı yaparken nasıl özeniyorsanız, silerken de aynı özeni göstermelisiniz. Sabah kalkıp ayna baktığınızda akmış ve kötü görünen bir cilt görmek günlük motivasyonunuzu olumsuz etkileyecektir, güne enerjik başlamanıza engel olacaktır.

Makyaj temizleme işlemi hangi sırayla yapılmalıdır? Cildimizdeki makyajı temizlerken nelere dikkat etmeliyiz? Göz makyajı temizliği nasıl yapılmalıdır? Dudak makyajı nasıl temizlenmelidir?

Göz Makyajı Temizleme

Göz makyajı nasıl temizlenir?

Göz cildimizdeki en hassas organlardan biridir. Bu yüzden göz makyajı temizlenirken çok dikkatli olunmalıdır. Göz çevresini kesinlikle yüz temizleyicisi ile temizlemeye kalkmayın. Önce göz çevresi temizlenip daha sonra cilt temizliğine geçilmelidir.

Göz makyajınızı temizlerken sert darbelerden kaçınmalısınız. Uyguladığınız sert darbeler ciltte kırışıklığa ve göz çevresinde çizilmelere, kirpiklerin kopmasına, gözlerin kızarmasına yol açabilir.

Göz makyajı temizleyiciler genellikle çift fazlı ürünlerdir. Bu ürünlerin bir kısmı yağ, bir kısmı da su bazlıdır. Bu yüzden konuldukları şişede iki farklı renkte görünürler. Göz makyajınızı temizlemeye başlamadan önce bu temizleyicileri güzelce çalkalayın ve bu iki bazın birbirine iyice karıştığından emin olun. Bir miktar pamuğun üzerine temizleme losyonunu dökün ve narin bir şekilde, ovuşturmadan gözünüzdeki makyajı silin. Göz kapağınızın içinden dışına doğru makyajınızı silmenizi öneririz. Sonrasında bol su ile güzelce yüzünüzü yıkayın. Gözünüzün içine temizleme losyonu kaçırmamaya özen gösterin.

Cilt Makyajdan Nasıl Arındırılır?

Cilt makyajdan nasıl arındırılır?

Cildinizi doğal veya kozmetik losyonlarla temizleyebilirsiniz. Öncelikle tercih ettiğiniz losyonu bir parça pamuğun üstüne dökün ve cildinizi silmeye başlayın. Cildinizdeki makyaj ilk seferde çıkmayabilir, yüzünde kalıntılar kalabilir. Cildinizin iyice temizlendiğinden emin olmak adına temiz bir pamuk alıp bir miktar losyon sürün ve tekrardan cildinize uygulayın. Cildinizin tamamen temizlendiğinden emin olduğunuz zaman cildinizi bol su ile yıkayın. Yüzünüzü cilt tipinize uygun bir yıkama jeliyle temizlemeyi de tercih edebilirsiniz. Cildinizi temizlerken, cildinize zarar verecek darbelerden kaçınmalısınız. Makyaj temizliği sonrasında cildinizi nazikçe kurulamalısınız.

Dudak makyajı nasıl temizlenir?

Rujunuzu temizlemek için göz veya cilt makyaj temizleme losyonunuzdan bir miktar alıp pamuğa damlatabilirsiniz. Dudaklarınızı bu pamukla silmeniz rujunuzun çıkmasına yardımcı olacaktır.

Makyaj temizleme hakkında ayrıntılı bilgi ve benzer makaleler için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret edebilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply