Ne Haber Güzellik

Güzellik nedir? Sözlükte estetik bir beğeni, duygu, coşku, hoşlanma duygusu uyandıran nitelik, anlamındadır. Peki konularda güzellikten bahsedebiliriz? Güzellikten bahsederken sadece gözün görebildikleri değil, görülemeyen her şeyde ve her yerde vardır. Görülen güzellikler zaten barizdir. Görülemeyen ruh, düşünce biçimi, davranış, söz gibi gözün değil de kalbi ve aklın içerisinde de güzelliğe rastlanır. Görülmeyenler zaten kişiye hastır.

Gözle Görünen Güzellik

Görülebilenleri açıklamak gerekirse bunlar çok fazladır. Örnek verecek olursak giyilen elbise, saç modeli, makyaj, ayakkabı, aksesuarlar gibi. Tabi bunlar insanı baz alarak verilen örneklerdir. Bir evin, bir kitabın, bir müziğin, bir sokağın da güzellik kavramı vardır. Bu kavram her yerde olduğu için çok geniş bir yelpazeden bahsetmek mümkündür. Ayrıca bakıldığında neredeyse her şey güzellik için yapılır. Maaşınızı alacaksınız bunu bir güzellik yapmak için harcayacaksınız. Mesela gezmeyi seviyorsanız gezilere para harcarsınız sizin için bu mutluluktur ve doğrudan mutluluğun kapısı güzelliğe çıkar. Ya da kitaplara harcarsınız bu da sizin için düşünceye yapılan bir güzelliktir. Ya da kendiniz iyi hissetmek için giyim-kuşam alışverişine çıkarsınız bu da size kendinizi iyi hissettirir ve öz güven verir ki bu da bir güzelliktir.

Herhangi bir davete katılacaksınız ya da bir buluşmaya gideceksiniz, mutlaka bir hazırlık aşamasından geçersiniz ve bunun sebebi de güzel görünme isteğidir. Biri size ‘çok şık olmuşsun’ dediğinde mutlaka mutlu hissedersiniz çünkü ‘güzel ve doğru giyinmişim’ dersiniz ve mutluluk hormonu devreye geçer. Saçlarınız bir yerlerden gördüğünüz ve kendinize yakışacak bir modelde kestirirseniz ‘çok yakışmış’ gibi tabirleri de çevrenizden alırsanız kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Moda da bir bakıma güzellik kavramına güzellik katar.  Çünkü moda ve güzellik bir bütün halini almıştır. Trendleri takip edip kendinize uygun kombinlerle güzel görünmeye imkan tanırsınız. Diğer bir nokta ise ki büyük ihtimalle hepimiz karşılaşmışızdır. Mesela ortamda giyimine özenmeden gelen birileri var ve çok uzun bir aradan sonra bir gün kendine bakım ve hoş bir giyimle karşınıza çıkıverir. O gün insanlar gözünü o kişinin üzerinden almakta zorlanır ve hatta bazı güzel konuların da kapısını açabilir yani sevdiği kişilerin onu görmesini sağlar ve bunu başaran güzelliktir.

İçten Gelen Gülümsemenin Getirdiği Güzellik

Gülerken bile güzelliğe dikkat edilir. Gülüş sıcak, sempatik olmalıdır. Peki sizce de dişlerinin renginde sararmalar varsa ya da dişlerinin diziliminde ciddi bozukluklar varsa ya da diğer diş sıkıntıları varsa, bu gülüşün sıcaklığını ve sempatikliğini etkilemez mi? Doğal güzelliğimiz diye bir kavram da mevcuttur. Birinin göz rengi eladır, birinin duruşu, birinin çene yapısı, birinin saçları, birinin gider de gider. Ama her şey bizden bağımsız değildir. Bakım ve doğru tercihlerle güzel olmanın da ötelerine geçme imkanları artık günümüzde daha kolaydır.

Tırnak Bakımının Güzelliğe Etkisi

Tırnak bakımından tutun diğer tüm konularda temiz, canlı, sağlıklı ve güzel görünmek alışkanlık haline gelmesi güzeldir. Ayrıca kendinize ayıracağınız zaman asla boşa giden bir zaman olmayacaktır.

Güzellik kavramı artık eskisi gibi göz ardı edilen bir kavram asla değildir. Çünkü ‘görüntü kirliliği’ tabiri her şey için kullanılabilir oldu. Her şeyde  güzellikten bahsedebiliriz ama bunun ortaya çıkarılması ise var olmasından daha önemli bir konudur. Artık insanlar moda ve bakım ile güzelliğin ortaya çıkarılmasını kolaylaştırmışlardır. Göze hitap edebilen kalbe de hitap edebilme şansını da yakalar. Güzellikle ilgili ayrıntılı bilgi almak için Türkiye Moda Haberleri’ne göz atabilir, bize ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak güzellikle kalın…

 

No Comments Yet

Leave a Reply