Spor ve Beslenmenin Cinsel Yaşam Üzerine Etkisi

Düzenli olarak spor yapan kişilerin cinsel hayatının, spor yapmayan kişilere oranla daha aktif olduğu belirtilmiştir. Düzenli yaptığınız spor cinsel hayatınızı olumlu bir şekilde etkileyecektir. İyi bir vücut eşittir iyi bir cinsel yaşam.

Spor cinsel yaşamı nasıl etkiler? Spor yapmak seks süresini uzatır mı? Daha sağlıklı bir cinsel yaşam için neler yapılmalıdır? Cinsel yaşamın kalitesini arttırma yolları nelerdir? Seks spor sayılır mı? Tek başına spor yapmak cinsel yaşam için yeterli midir?

Sporun Cinsel Yaşam Üzerindeki Etkisi

Yağ oranı düşük, kaslı ve düzgün bir fizik sadece karşınızdakini etkilemez, size kaliteli bir cinsel yaşam sunar. Çünkü spor yapmak kan akışını hızlandırır, vücut ısısını arttırır, vücudunuzda bulunan testesteron hormon seviyesini arttırarak sizi zinde tutar. Testesteron miktarını arttırmak için ağırlık çalışmaları yapabilirsiniz. Erkeklerde testesteron miktarının en yoğun olduğu zaman antrenmandan sonraki 48 saatlik zaman dilimidir. Vücuttaki hormon miktarını arttırmak için, kişinin spor yaparken tüm kaslarını çalıştırması gerekir. Karın ve kasıktaki kasların güçlenmesi kasların daha kolay kontrol edilesini sağlayacaktır. Spor yapan kişiler daha güçlü ve kuvvetlidir. Sporla üzerlerindeki hamlığı attıkları için yatakta daha rahat hareket ederek anın büyüsünün bozulmasına fırsat vermezler.

Spor yapan kişinin kendine olan özgüveni artar. Hatları belirgin bir vücut, kendinizi partnerinizin karşınızda daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca spor yapmak seks süresini uzatmaktadır. İyi bir seks yoğun miktarda fiziksel aktivite gerektirmektedir. Bu yüzden seks de bir spor sayılır ve her şeyin mükemmel olduğu bir durumda sizin 800 kalori harcamanızı sağlayabilir. Yorgun olduğunuz zamanda aldığınız haz ile zinde olduğunuz zamanda aldığınız haz bir olmayacaktır. Spor yapmak sizi daha zinde tutacaktır ve aldığınız hazzı da arttıracaktır. Zinde bir vücut size daha uzun süreli bir deneyim yaşatacaktır.

Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Cinselliği Olumlu Yönde Etkiler

Spor yapmanın yanı sıra düzenli ve dengeli beslenmenin de cinsel yaşam üzerinde etkisi büyüktür. Bilinçsizce yapılan diyetler, yanlış ve dengesiz beslenme vücudunuzdaki vitamin ve mineral miktarını düşürecek ve yağ miktarını arttıracağı için kaslarınızı olumsuz etkileyecektir. Bu da performansınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Cinsel yaşantınızda bir isteksizlik yaşıyorsanız yediklerinizi gözden geçirmelisiniz.

Spor yalnızca kilo vermek için ara sıra yapılan bir aktivite olarak görülmemelidir. Bir yaşam biçimi haline getirilmelidir. Spor hayatınıza renk katarak sürekli zinde olmanıza yardımcı olur. Anı doyasıya yaşayın ve en iyi şekilde değerlendirin. Benzer makaleler için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

 

No Comments Yet

Leave a Reply