Büyük Beden Elbise Seçeceklerin Dikkatine

Büyük beden elbise alternatifleri her geçen gün artmaktadır. Günlük, spor kıyafetlerden tutun, abiye giyime kadar birçok yerde büyük beden kıyafetlere rastlamak mümkün. Bunca çeşitlilik arasında kıyafet seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Büyük beden elbise seçilirken vücut proporsiyonuna dikkat edilmelidir. Vücut şeklinizi tanıyıp ona uygun kıyafetler tercih edilmelidir.

Büyük Beden Elbiseler
  • Karın ve bel bölgesinde fazlalığı olan kadınlarımız, kıyafet seçiminde dikkatleri bel bölgesinden uzaklaştırmalıdır. Kısa üstlerden (bolero, kısa ceketler), düşük bel pantolonlardan, drapelerden kaçınmalıdır. Bunların yerine yüksek bel pantolonlar, robadan etek ucuna genişleyen elbiseler, trençkotlar ve tunikler tercih edilmelidir.
  • Basen bölgesi normalden daha geniş olan kadınlarımız ise diz boyunda A kesim elbiseleri, likralı koyu renk pantolonları, jarseleri, bağlamalı elbiseleri ve açık renk üstleri tercih ederek basenlerini gizleyebilirler. Kalın kumaşlardan yapılmış etek ve pantolonlar, taytlar, açık renk pantolonlar basenleri daha da iri göstereceği için tercih edilmemelidir.
  • Normalden büyük göğüslere sahip olan kadınlarımız saten tarzı parlak kumaşlardan kaçınmalıdır. Göğüs bölgenizi daha kabarık gösterecek fırfır, pili gibi detayları kıyafetlerinizde tercih etmemelisiniz. Boyundan bağlamalı elbiseler de uzak durulması gereken modeller arasında yer almaktadır. Bunların yerine fazla derin olmayan V yaka üstler ve A kesim elbiseler tercih edilebilir. Pantolon olarak bol paça pantolonlar veya boru paça pantolonlar tercih edilebilir. Takı tercihinde ise göğüslerinizin arasında biten uzun ve iri kolyeleri takmaktan kaçınmalısınız.
Büyük Beden Elbiseler
  • Daha ince görünmek isteyen kadınlarımız çok bol kıyafetler tercih etmemelidirler. Bunun yerine vücudunuzda sevdiğiniz bölgeyi vurgulayacak tasarımları tercih etmelidir.
  • Fazla kilolarınızı gizlemek istiyorsanız koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Siyah, kahverengi, lacivert, bordo ve koyu yeşil tonlarını elbiselerde ve pantolonlarda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Ama bu sürekli koyu renk giyeceğiniz ya da koyu renkleri tercih edeceğiniz anlamına gelmez. Dilerseniz pastel tonları ya da daha canlı renkleri tercih edebilirsiniz.
Büyük Beden Kıyafetler
  • Büyük desenleri olan kıyafetleri tercih etmeniz pek önerilmez. Yerine sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecek asimetrik detayları olan elbiseleri ya da dikey çizgili elbiseleri tercih etmeniz önerilir.
  • Şık bir görünüm için vücudunuzu sıkmayan, rahat iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz.
  • Tayt veya kısa etek giymeyi istiyorsanız uzun bir pelerinle kombin yapabilirsiniz.
  • Kıyafetlerinizi kombinlerken tercih edeceğiniz çantanın boyuna dikkat etmelisiniz ve çantanın aşırı büyük olmamasına özen göstermelisiniz.

Büyük beden elbise seçilirken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bir takım ip uçlarını sizlerle paylaştık. Ayrıntılı bilgi için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret edebilir, bize ulaşabilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply