Günlük Uzun Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

Günlük uzun elbise modelleri rahatlığı ve şıklığıyla bahar ve yaz aylarının vazgeçilmesi haline gelmiştir ve sonbaharda da birbirinden şık ceketler ile kolaylıkla kombin yapılabilir. Her türlü ayakkabı ile kolaylıkla kombin yapabildiğiniz bu elbiseleri gün içerisinde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Uzun elbiseler, birden çok desen ve model seçenekleriyle birçok tarza hitap etmektedir. Tek parça olduğu için “Bugün ne giysem?”, “Hangi kıyafetleri birbiriyle kombin yapsam?” sorularını en aza indirerek çok daha hızlı hazırlanmanıza yardımcı olur.

Günlük uzun elbise seçerken vücut tipinizi göz önüne alın ve size en uygun modelleri tercih edin. Vücut tipinize uygun elbiseler sizi olduğunuzdan daha uzun ve zayıf gösterecektir. Daha zarif ve şık bir görünüm için elbiseleri doğru parçalar ile kombin yapmalısınız. Gelin hep beraber uzun yazlık ve günlük elbiseleri hangi parçalar ile kombin yapabileceğinize bir göz atalım.

Günlük Uzun Elbiseler

Çıtı pıtı minyon tipli bir yapınız varsa, uzun elbise seçimi yaparken biraz daha dikkatli olmalısınız. Büyük ve iri desenlerden uzak durmak sizin için daha iyi olabilir. Eğer vücudunuzda fazlalıklar bulunuyorsa, bu desenlerin o bölgelere denk gelmesi durumunda sizi olduğunuzdan daha iri ve kilolu gösterebileceğini unutmayın. Daha minik desenlerin ve boyuna uzun çizgilerin olduğu elbiselerin sizi olduğunuzdan daha zayıf ve uzun boylu göstereceğini unutmayın.  Uzun elbiseler sandaletlerle, babet ayakkabılarla, topuklu veya spor ayakkabılarla kombin yapılabilir. Hava sıcaklığına ve gideceğiniz yere göre dilediğiniz ayakkabı modelini elbisenize uyarlayabilirsiniz. Çantanızı ise tercih etiğiniz elbisenin kumaşına, rengine ve desenine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Dilerseniz sırt çantası, el çantası ya da omuz çantası ile elbisenizi tamamlayabilirsiniz.

Günlük Uzun Elbiseler

Hala gardırobunuzda size uygun günlük uzun elbiseniz yok mu? Birbirinden şık elbise modelleri ve desenleri arasından tarzınıza en uygun elbiseyi keşfedin ama yukarıda bahsettiğimiz tüyoları da göz ardı etmeyin. 2019 yılında karşımıza çıkan desenlerin bazıları: Çiçekler, puantiyeler, ekoseler, pinstripe (çizgililer), hayvan desenleri (leopar, yılan derisi), zincir desenleri… Elbise modelleri ise; tek kollu elbiseler, madonna yaka elbiseler, askılı elbiseler, fırfırlı elbiseler, anvelop kesim elbiseler, gömlek elbiseler…

Günlük uzun elbise modelleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply