En Şık Bayan Günlük Elbise ve Kombinleri

İnsanlar her gün partilere, düğünlere, özel günlere gidemez. Ama bazen özel günler olmasa bile kendinizle uğraşmayı seversiniz değil mi? Evden öylesine dışarı çıkacaksınız, tabi kalkıp pijamalarla gidecek haliniz yok, bugün davetli değilsiniz bir yerlere ama canınız şık giyinmek istedi. Girdiniz gardırobunuza denemeler yapmak istiyorsunuz hem de belki de enerjiniz tükenene kadar. Bazen bu şekilde de stres atarsınız buda aklınızda kalsın. Gardroptan seçip deneyip beğendiniz bir elbiseyle gününüzü geçireceksiniz ve bu elbiseniz sizi psikolojik açıdan rahat ve şık göstermesi hoşunuza mutlaka gidecektir. Bayanların keyifle kombinledikleri bayan günlük elbise elbette es geçilemeyecek bir konudur.

Bayan Günlük Elbise (Photo by Melody Jacob on Unsplash)

Sürekli pantolon ve tişörtle günlerini geçirmek hem sıkıcı hem de kendimizi kadın gibi hissetmemizi engeller. Ayrıca her kadına doğru kararla giyilmiş elbise çok yakışır. Normalde tek parça olan biz sürekli pantolon ve üstlerle kendimizi daralttığımızın ve böldüğümüzün farkına bile varmayız. Her mevsime uyarız ama her mevsim elbise güzeldir. Erkekler nasıl smokin giyince yada takım elbise giyince bambaşka birileri olduklarını düşünüyorsak bizim için de bu geçerli biz de istersek her gün bambaşka güzelliklerle kuşanırız. Bu güzelliklere çıkaran bayan elbiseler genelde tek parça olur. Bunların boyları maxi, midi ve mini boylardır.

Bayan Günlük Elbise (Photo by Oleg Ivanov on Unsplash)

Tercih edeceğiniz boy sizin vücudunuzun boy ve kilosuna göre oturması mükemmel durması için şarttır. Elbiselerde dekolteler ön veya arka olarak tercihinize bağlıdır. Elbiselerin renkleri de dönemin trendleriyle aynı yada benzer çizgide olması doğru bir tercih olur. Mesela uzun boylu bayanlar için mini boy elbise ve eğer açık tenliyse daha çok koyu tonda renkli elbise ve 2018 trendlerinden de açık omuz ile harika bir uyumla günlük elbise seçilebilir. Bayan günlük elbise elbette sizi zarif de gösterebilir, salaş olunca da hem rahat hem tarz görünebilirsiniz. Elbette günlük elbisenizi seçtikten sonra spor veya uygun topuklu ayakkabı yada sandalet yada babet ayakkabı  ile takı ve çantalarla güzel bir manzara olduğunuzu hissedip gününüzü istediğiniz şekilde geçirme zevkinizi elde edebilirsiniz. Genelde mevsime göre giyimde en sevilen yaz mevsiminde günlük elbise seçimi çok daha kolaydır. O gündeki ruh halinize göre bazen sade bazen de karmakarışık desenli elbiseler seçilir.

Bayan Günlük Elbise (Photo by gbarkz on Unsplash)

Siz dar kalıplı elbiseler seviyorsunuz ama sizin vücut şekliniz daha çok daha salaş elbiselerle uyumluysa tercihinizi elbisenin yapmasına izin verirseniz daha uyumlu bir görünümde olursunuz. Bu yüzden elbise seçiminde bedeninizi tanımaz önemlidir.

Elbiseler kadınlar için göze riskli gelebilir çünkü her detayına dikkat ederler. Ama sağlam bir duruş verecek olan da üzerinizdekilerdir. Günlük dahi olsa kadın her zaman güzel görünmek ister. Zaten özel günler ara ara olurlar ama bizler sürekli kendimizleyiz. Kendimizi her gün ve hatta daha çok günlük elbise seçiminde ortaya koyarız. Bu yüzden bayan günlük elbise bizler için güzelliğin devamlılığını da gösteren bir husustur. Bazen değil her zaman mutlu günlük hislerle kalın.

Giyim moda hakkında en güncel makaleler için Türkiye Moda Haberleri‘ni takipte kalın.

No Comments Yet

Leave a Reply