Parti Organizasyonu – Eğlenceye Haber Ver Gelsin

Eğlenceye Haber Ver Gelsin (Photo by Elena de Soto on Unsplash)

Parti organizasyonları herkesin keyifli vakit geçirmesi için planlanır. Bu organizasyonların amacı, işlerin ya da faaliyetlerin aksamadan yürütülmesini sağlamak için ve vereceğiniz eğlencenin tadının damağınızda kalmasını içindir. Parti organizasyonu çeşitlerinden bazılarına bakacak olursak; doğum günü, dans, pijama, yeni yıl, maskeli balo (yani kostüm), mezuniyet, evlilik yıl dönümü, plaj, hoş geldin (doğumdan önce veya bebek dünyaya geldikten sonra bebek için), veda, karaoke, barbekü, tekne böyle gider ki yeni yeni parti konuları da çıkmakta. Organizasyonun teklif aşaması: Etkinlik önerisi-> mekan değerlendirme-> günlük program akışı-> takvim/tarih-> maliyet ve firma bilgileri.

Parti vereceksiniz ve en güzel partiyi vermek istiyorsanız gelin hep beraber unutulmaz parti organizasyonu konusunda olmazsa olmazlara bakalım.

-Partiyi nerede yapmak isteyeceğinize karar vermelisiniz. Evinize güveniyorsanız evinizde, daha iyisi dışarıda da yapıp hiç evi kirletmeyelim diyorsanız da seçeceğiniz bir mekanda yaparsınız.

-Partiyi aceleye getirmek olmaz yoksa malzemeden çalma tabiri ile eksiklikler ve aksilikler peşinize düşer. Acele verilmiş bir kararla yapmak zorunda kalırsanız yine olur ama geniş zamana yaymak daha mükemmel olmasını sağlayacaktır.

-Parti vermek istiyorsunuz ama ne partisi? Maskeli balo mu mesela? Bu konuya uygun kıyafet seçiminizi yaparsınız.

-Partiye çağıracağınız kişi sayısını da hesaplamanız gerekir ki mekan da ne küçük ne de büyük olsun. Mekanın boş gözükmemesine dikkat edersiniz çünkü kalabalık olması doluluk hissini ve dolayısıyla eğlence katsayısını arttırır.

-Partiniz size ne kadara mal olacağını hesaplamanızda fayda olacaktır çünkü ona göre her şeyi daha iyi düzenlersiniz.

-Parti için yiyecek ve içecek planlaması da çok önemli çünkü yiyecek ve içecek de eğlencenin bir parçasıdır.

-Tabi partiniz için davetiye hazırlamanız size artı puan kazandırır. Evet ben parti düzenleyeceğim ve siz de gördüğünüz gibi davetlisiniz anlamını verir.

Parti Organizasyonunda DJ Seçimi (Photo by Jernej Graj on Unsplash)

-Partinizin temasına göre müzik seçmeniz gerekir. Bir DJ’ den yardım almanız çok faydalı olacaktır. Sevdiğiniz ve sevmediğiniz müzik türlerini DJ’ in bilmesi gerekir.

-Bir partinin en dikkat çekici özelliklerinden biri de ses ve ışık sistemidir. Bu sistemin sağlam olması şarttır.

-Partiye güzel havalar katmak için oyun ve eğlence planlaması yapılmalıdır. Mesela genelde yemek servisi baz alınarak yapılır: Kokteyl ve aperatiflerde arka plan müziği, davetliler yemek yerken yemek müziği ve tatlılardan sonra da dans müziği.

Peki siz bu güzel olmasını istediğiniz organizasyonu yapmak yerine yaptırıp da keyfinize bakmak isterseniz bunu yapacak şirkette ne tür özellikler olmalı ki istediğiniz parti organizasyonu işinizi onlar gerçekleştirsin ,bakalım…

-Sanatsal bakış açısına sahip organizatör sizin her isteğinize karşılık verecek kalitede olacaktır.

-Genel kültürü iyi olan organizatör size geçmişten geleceğe her tarzda sizi anlayacaktır.

-Zaman yönetimi iyi olanlarla iş yapmak eksik ve yanlışları en aza indirmenizi sağlar.

-Beraberce hareket ederek toplu güç ile çok iyi işler ortaya çıkartılır.

-Stresli geçecek bir hazırlık dönemi olacağı için şirketin stres yönetim becerisi çok önemlidir.

-Program hazırlayarak o programa uymak kazançlı bir geri dönüşüm olacaktır.

-Organizatörün halkla ilişkiler yeteneği olması şirketin marka sahibi olmasını da sağlar.

-Organizatör zinde (uykusuz olsa bile bunu belli etmemeli) olmalı, el yatkınlığı da olmalı ki bazen işlerin ustalarının gelmemesi ve geç olması durumunda işi halledebilmeli, pratik zekası sayesinde de sorunlara kolay çözüm üretir.

-Öngörebilme yeteneği ile de tecrübeli olması ile doğru orantılıdır ki buda işinizin riske girmesini engeller.

Parti organizasyonu kaliteli ve sağlam olursa insanları ve en önemlisi kendinizi memnun edersiniz. İşini iyi yapanlarla çalışmak hayallerinizi gerçekleştirir. Benzer makaleler için Türkiye Moda Haberleri‘ni takipte kalın.

 

No Comments Yet

Leave a Reply