Kına Gecesi Mekanları Nasıl Seçilir?

Kına gecesi evliliğe bir adım kala yapılan fakat gelin adayları için vazgeçilmez bir organizasyondur. Geçmişten bugüne süregelen kına gecesi organizasyonu yapılırken seçtiğin mekan büyük önem taşınıyor. Peki kına gecesi mekanları araştırırken ve mekan seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Kına Gecesi
  • Öncelikle davetli sayısı belirlenmelidir ve kişi sayısına uygun bir makan tutulmalıdır. Eğer kalabalık bir grupla eğlence düzenleyecekseniz, seçtiğiniz makanın kapasitesini de ona göre seçmelisiniz. Sonuçta gelen misafirlerinizin ayakta kalmasını istemezsiniz değil mi?
  • Seçtiğinizin mekanın maliyeti de bir oldukça önemlidir. Daha sadece ve küçük bir organizasyon planlıyorsanız maliyet biraz daha düşük olabilir, fakat gösterişi ve şatafatı seviyorsanız maliyet artacaktır. Hem gösterişli hem de uygun fiyatlı olmasını istiyorsanız biraz zorlanabilirsiniz. Bunun için kına gecesi organizasyonu yapan firmalardan yardım alabilirsiniz.
  • Bir diğer unsur ise kına gecenizin konseptidir. Konseptinize uygun bir mekan seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Gerekirse mekanda konseptinize uygun olacak şekilde düzenlemeler yaptırmalısınız. Mekan ve konsept birbirlerinin tamamlayıcısıdırlar ve birbirleriyle uyumlu olması gerektiği unutulmamalıdır.
  • Kına gecenizde giyeceğiniz kaftan da mekana ve konsepte uygun olmalıdır. Kına gecesi için küçük bir makan tercih ettiyseniz daha sadece bir kaftan tercih etmelisiniz. Ama büyük bir organizasyon planladıysanız daha kabarık, taşlı ve gösterişli bir kaftan tercih etmelisiniz.
  • Kına gecesi duygusal geçse de asıl amaç eğlenmektir. Bu yüzden pistin genişliğine dikkat edilmelidir. Eğer pistte yeteri kadar alan yoksa eğlenirken biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Davetli sayısına göre pistte yeterli alan var mı diye kontrol etmeyi göz ardı etmeyin.
  • Mekanın müzisyenleri ve kullandıkları ekipmanların kalitesi de organizasyonun bir parçasıdır ve oldukça önemlidir. Ses sistemi düzgün olmayan bir organizasyonda hem siz hem de davetliler rahatsız olacaktır.
  • Mekanın hijyenine de dikkat etmelisiniz. Evet belki salon çok iyi görünüyor olabilir peki ya ortak kullanım alanı olan tuvaletler? İlk anda akla gelmese de aslında onlarda oldukça önemlidir. Sizde kına gecesi mekanları araştırması yaparken küçük ama önemli olan her ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Kına gecesi mekanları, kına gecesi organizasyonu ve çok daha fazlası için Türkiye Moda Haberleri’ni takip etmeyi unutmayın.

 

No Comments Yet

Leave a Reply