Masa Süsleme ile Nişan Masanızı Baştan Yaratın

Masa Süsleme

Masa süsleme, söz ve nişanın vazgeçilmez heyecanlarından biridir. Masa süsleme için bir organizasyon firması ile anlaşabileceğiniz gibi kendi dokunuşlarınızla da muhteşem şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.

Söz ya da nişan için masa süsleme nasıl yapılır? Farklı konseptler için hangi süslemeler tercih edilir? Hangi renk tonları tercih edilmelidir? Nişan için yapılan hazırlıklar nelerdir? Modern ve şık masalar nasıl hazırlanır? Hangi büyüklükle masalar tercih edilmelidir? Mekana göre düzenleme nasıl yapılmalıdır? Hangi aksesuarlar tercih edilmelidir? Tercih edilen mekan nasıl daha gösterişli hale getirilir? Süsleme için özgün fikirler nelerdir? Küçük masalar için tercih edilecek aksesuarlar nelerdir? Söz ve nişan için hediyelik nasıl hazırlanır?

Masa Süsleme

Söz ya da nişan törenleri için mekan kiralamanın tercih edilebileceği gibi evde de yapılabilmektedir. Yapılacak törene göre masa süsleme de elbetteki farklılık göstermektedir. Törenin ilgi çekici köşesinin daha çok göze çarpabilmesi için küçük detaylar büyük önem taşımaktadır. Tercih edeceğiniz çiçekler, mendiller, örtüler ve daha bir çok detay masanızın daha şık bir hale gelmesini sağlayacaktır.

Yapacağınız tören için öncelikle karar vermeniz gereken şey organizasyonun nerede gerçekleşeceğidir. Daha sonra konseptinizi belirleyerek dekorasyona başlayabilirsiniz. Kutlama için öncelikle hangi rengi kullanacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Somon, pudra, lila ya da gold renkleri tercih ederek pek çok aksesuara kolayca ulaşabilirsin çünkü günümüzde bu renkler kutlamalar için sık sık kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak masa süslemesi renklerinin seçeceğiniz elbise ile aynı renk olması birbirleriyle muhteşem bir uyum sağlayacaktır.  

Masa Süsleme

Organizasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir diğeri ise çiftin kıyafetlerinin mekan ve dekorasyon ile bütünlük sağlamasıdır. Bunun yanında törenin yapılacağı mekan hangi tarz süslemelerin olması gerektiğine dair fikirler verebilir. Eğer kutlamayı evde yapmayı düşünüyorsanız minimal aksesuarları tercih etmelisiniz. Örneğin masa üzerinde boncuklar kullanabilir, çiçekleri masaya dağıtabilir ya da vazolardan faydalanabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz organizasyon bir mekanda ise şamdanları tercih edebilir, süslemeleri bütün mekana yayabilirsiniz. Kutlamanızı açık alanda yapacaksanız doğanın renklerine önem vermelisiniz. Rengarenk çiçekler büyük bir önem taşıyacağı gibi dalların da muhteşem aksesuarlar olacağını unutmayın.

Kutlama için seçeceğiniz masa örtüsünden ikramlara kadar her şey şıklık için birer detaydır. Bu yüzden seçilen her aksesuarın birbiriyle uyumlu olmasına önem göstermelisiniz. Eğer yaratıcılığınıza güveniyorsanız fon süsleme malzemelerini kullanarak kendi aksesuarlarınızı yaratabilirsiniz. Konseptinize uygun fon olarak şifon ya da saten kumaşlar kullanabileceğiniz gibi aynalar, büyük çerçeveler seçebilirsiniz.

Siz ve nişanda dekorasyon kadar armağanlar da önemlidir. Örneğin; anahtarlıklar, kristal objeler, koku taşları, mumlar şık ve kullanışlı hediyeler olacaktır. Ayrıntılı bilgi almak ve benzer makaleleri okumak için Türkiye Moda Haberleri‘ni ziyaret edebilirsiniz. 

 

No Comments Yet

Leave a Reply