Göbek Eriten Mucize Çay: Lahana Çayı

Göbek eriten lahana çayı özellikle kış aylarının vazgeçilmez çayları arasında yer alıyor. Lahana çayı zayıflatmakla da kalmıyor birçok hastalığın tedavisinde de önemli rol oynuyor.  Lahana çayını neden tüketmeliyiz? Lahana çayının yan etkisi var mıdır? Lahana çayını kimler tüketmelidir? Lahana çayının faydaları nelerdir? Lahana çayında bulunan vitaminler nelerdir? Lahana çayı zayıflatır mı? Lahana suyu tüketilmeli midir? Lahana suyunun faydaları nelerdir?

Lahananın Zayıflama Üzerine Etkisi (Photo by Monika Grabkowska on Unsplash)
  • Lahana suyu

Lahana çayı hakkında bilgi vermeye başlamadan önce size kısaca lahana suyunun faydalarından bahsedelim. En az lahana çayı kadar suyu hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü lahana suyu tam bir vitamin deposu. İçerisinde bulundurduğu B, C, E vitaminleri ve potasyum mineralleri sayesinde; cildi güzelleştirir, sivilce ve akne oluşumunu engeller, kanı temizler ve idrar söktürmeye yardımcı olur. Buna ek olarak içerisinde U vitamini bulundurur ve bu vitamin yalnızca lahana ve lahana suyunda bulunur. U vitamini mide ve bağırsaklarda oluşan yaraların iyileşmesinde önemli rol oynar. Kansere yakalanma ve kalp krizi geçirme oranını azaltır. Gün içerisinde aşırı miktarda tüketilmediği sürece herhangi bir yan etki ile karşılaşılması beklenmektedir.

  • Lahana Çayı

Lahana çayı bağırsak florasını düzenleyerek vücutta bulunan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Probiyotik (yararlı bakteriler) bakterilerin bağırsaklara yerleşmesini sağlayarak daha dengeli bir şekilde beslenmenize (tatlı ve hamur işi krizlerini en aza indirerek) yardımcı olur. Bölgesel olarak incelterek göbek eriten ve kilo verdiren bu çay aşırı miktarda tüketilmediği sürece herhangi bir yan etki göstermesi beklenmemektedir. Fakat yine de çayı tüketmeden önce doktorunuza, aile hekiminize danışmanızda yarar var.

Kolay ve hızlı kilo vermek ve bölgesel olarak incelmek isteyenler göbek eriten lahana çayını mutlaka denemelisiniz. Bir diğer benzer yazımız ‘Kilo Vermeye Yardımcı Zayıflama Çayları’ yazımızı okuyabilirsiniz ve benzer yayılar için Türkiye Moda Haberleri’ni Takipte kalabilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply