Göbek Eritme Egzersizleri ile Göbeğe Elveda

Göbek eritme egzersizleri karın bölgesinde istenmeyen yağları yok etmede etkili bir çözümdür. Bu yağlar görünümün yanı sıra sağlığı da kötü etkiler. Kilo problemi yaşayan bireylerde diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıklarına rastlanma ihtimali yüksektir. Evde deneyeceğiniz spor hareketleriyle kilo vererek sağlıklı bir vücuda kavuşmaya ne dersiniz?

Karın bölgesi neden yağlanır? Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için hangi göbek eritme egzersizleri uygulanmalıdır? Evde yapılan spor hareketleri ile zayıflamak mümkün mü? En hızlı nasıl kilo verilir?

Esneme
  1. Esneme

Her spor aktivitelerinde olduğu gibi öncelikle esneme ile başlamak vücudunuzu egzersizlere karşı hazırlamaktadır. Esneme hareketi için yere oturun ve bacaklarınızı iki yana açın. Önce sol bacağınıza doğru kapanın sonra sağ bacağınıza doğru kapanın. Her iki bacağınıza da 15’er kez kapandıktan sonra iki bacağınızı da tutup öne doğru 15 kez kapanın ve kalkın.

Yarım Şınav
  1. Yarım Şınav

Karın kasları ve kol kaslarının vazgeçilmez hareketlerinden olan şınavın bir diğer türü ise yarım şınavdır. Normal şınavdan tek farkı ise duruşun ayaklar üzerinde değil dizler üzerinde oluşudur. 3 set halinde 20’şer kez yapmanız başlangıç için yeterli olacaktır.

Plank
  1. Plank

En zor göbek eritme egzersizlerinden biri olan plank için dizler üzerinde dururken bacaklar kıvrık ve eller dik bir biçimde yüz üstü yere uzanılır. Ayaklar uzatılarak parmak ucunda durulur. Dirsekler yere gelecek şekilde eller şekillendirilir. Başlangıç olarak 30 saniye boyunca bu pozisyonda beklenilir. Egzersizleri düzenli yapmanız halinde zamanı kendinize göre arttırmanız gerekebilir. 

Bacak Kaldırma
  1. Bacak Kaldırma

Alt karın kaslarının çalışmasında yapılan en etkili egzersizdir. Düz bir zemine uzanarak ellerinizi ensede ya da ellerinizi kalça altında  birleştirin. Daha sonra bacaklarınızı 25 tekrar şekilde kaldırıp indirin. 3 set uygulamanız yeterli olacaktır.

Yana Eğilme
  1. Yana Eğilme

Kaslarınızın daha çabuk güçlenmesini istiyorsanız yana eğilme hareketlerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmada hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Öncelikle yere oturun ve bir kolunuzu kaldırarak diğer kolunuzun bulunduğu tarafa doğru eğilin. İki taraf için de uyguladıktan sonra ayaklarınız için de uygulayın. Ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuz hizasında açın. Eğilme işlemini tekrar edin. Başlangıç için 3 seti 25’erli olarak tamamlayabilirsiniz.

V Duruşu
  1. V Duruşu

Kalçanızın üzerine oturduktan sonra ellerinizi yere paralel uzatın ve bacaklarınızı kaldırın. Bu pozisyonda 1 dakika boyunca bekleyin. 3 set olarak başlayın fakat her gün süreyi arttırma konusunda dikkatli olun.

Bisiklet Hareketi
  1. Bisiklet Egzersizi

Göbek eritme egzersizleri içerisinde önemli bir yere sahip olan bisiklet hareketi göbek bölgesindeki yan yağların yakımını sağlamaktadır. Zemine sırt üstü yatın. Dizlerinizi dik olarak şekilde bükün. Dirseklerinizi kırıp iki elinizi boynunuzda birleştirin. Sol dizinizi sağ dizinize yaklaştırın ardından sağ dizinizi sol dizinize yaklaştırın. 3 set halinde 10’arlı olarak tekrarlayın.

Benzer makaleler için Türkiye Moda Haberleri‘ni ziyaret edebilirsiniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply