Kilo Vermeye Yardımcı Zayıflama Çayları

Zayıflama çayları, kilolu ya da fiziğini korumak isteyen bireyler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Zayıflama çayları metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Uygulanacak diyet programına ve egzersizlere ek olarak düzenli bir şekilde tüketilen bu çaylar sayesinde, daha kolay bir şekilde forma girebilirsiniz.

Zayıflama çayları nelerdir? Kilo verdiren çaylar nelerdir? Zayıflama çaylarının isimleri nelerdir? Zayıflama çaylarının vücuda yararları nelerdir? Zayıflama çayları işe yarıyor mu? Doğal kilo verdiren çaylar nelerdir? Bu yazımızda tüm bu sorulara cevap bulacaksınız.

Yeşil Çay

Yeşil Çay

Yeşil çayın faydaları saymakla bitecek gibi değil. Yeşil çayın yaraları iyileştirme, sindirime yardımcı olma, kalp ve akıl sağlını geliştirip vücut ısısını dengeleme gibi birçok yararı vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim sistemini düzenler. Kilo verme sırasında vücut direncini arttırarak, vücudun halsiz düşüp hasta olmasını engellemektedir. Ayrıca yeşil çay yağ yakımını arttırmaktadır. Günde iki fincanı aşmamak şartıyla düzenli olarak ara öğünlerde tüketebilirsiniz.

Beyaz Çay

Beyaz Çay

Diş sağlığı için oldukça etkilidir. Tansiyon ve kolesterolün düşürülmesine destek verir. Kan basıncını düşürür ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur.  Antioksidan içeriği sayesinde cildin yıpranmasını engeller. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerdiği kafeinden dolayı yağ yakımının hızlanmasını sağlayarak, kilo vermeye yardımcı olur. Ara öğünlerde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Nane Çayı

Nane Çayı

Nene çayının temel bileşeni olan mentol, serinlik ve rahatlık hissi verir. Nane çayı ateş, yanık, iltihap, vücut ağrısı olan kişilere iyi gelir. Mide bulantısına iyi gelir. Saçların uzamasını sağlar. Cilde iyi gelir. Sindirimi destekleyerek, midede oluşan şişliklerin giderilmesini sağlar. Vücut metabolizmasını arttırır ve tokluk hissi uyandırır. Günde iki bardaktan fazla tüketilmemelidir. Aşırı miktarda tüketilmesi vücutta toksik etkiye neden olabilir.

Oolong Çayı

Oolong Çayı

Kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kolesterolü düşürür. Kan şekerini dengeler. Cilt görünümünü geliştirir. Antioksidan bakımından zengindir. Yağ yakımını arttırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Rooibos Çayı

Rooibos Çayı

Rooibos çayı kırmızı çay olarak da bilinir. Cilde ve dişlere iyi gelir. Kalp hastalıklarına karşı korur ve kolesterole iyi gelir. Sinir ve beyin fonksiyonları üzerinde koruyucu etkisi vardır. A, B1, B2, B5, B6, B12, C, D, E, K vitaminleri bakımından zengindir. İçerisinde magnezyum, kalsiyum, potasyum, demir, çinko, iyot, fosfor bulundurur. Ayrıca hazımsızlık sorununu giderir, mide bulantısı ve mide yanması sorunlarına iyi gelir. Yağ depolanmasında görev alan stres hormonlarının üretimini azaltır. Vücutta daha az yağ depolanmasına neden olarak kilo kaybına yol açar.

Zayıflama çaylarının kilo vermenin dışında başka faydaları da vardır. Bu çayları kullanılmadan önce çayların içeriğine bakmayı, vücudunuzda herhangi bir yan etkiye neden olup olmayacağını mutlaka araştırmalısınız. Ayrıntılı bilgi için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret ediniz.

 

No Comments Yet

Leave a Reply