Bölgesel Zayıflama ile Sezona Zayıf Başlayın

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama ne kadar kilo verme yöntemi olarak bilinse de aslında vücudun belirli bölgelerindeki yağların azalması için kullanılan yöntemlerin genelidir. Her bireyin sahip olduğu vücut yapısı farklılıkları olmasıyla birlikte oluşan yağlanmalar vücutta homojen olarak dağılmamaktadır. Biriken yağ dokuları spor ve diyetle azaltılabileceği gibi bunun için pek çok tıbbi metot da geliştirilmiştir.

Bölgesel zayıflama nedir? Biriken fazla yağ dokularından kurtulmak için hangi yöntemler tercih edilmektedir? Diyet ve spor ile vücuttaki yağları tamamen yok etmek mümkün müdür? Sağlıklı beslenerek formda kalınır mı? Göbek (karın) bölgesindeki yağlanmaya çözümler nelerdir? Basendeki kilolardan kurtulmak için neler yapılmalıdır? Kalça ve bacak eritme egzersizleri nelerdir? Vücutta incelme için ne tür tıbbi metotlar kullanılır? Liposuction nedir? Zeltiq nedir? Liposuction (liposakşın) ve Zeltiq farkları nelerdir? Tıbbi yöntemler kaç seans sürmektedir? Kimler zayıflamak için tercih edilen yöntemleri kulanırken dikkatli olmalıdır?

Bölgesel Zayıflama – Basen Bölgesi

Vücutta bulunan fazlalıklardan kurtulmak için uygulanan bölgesel zayıflama yöntemleri özellikle yaz aylarında sık sık konu olmaktadır. Fakat bireylerin vücut yapısının farklı olması ile birlikte eritilmek istenen yağ dokusuna müdahale etmek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bazı vücut tiplerinde spor ve diyet yeterli olurken, bazılarında çeşitli cerrahi yöntemler ile fazla yağlardan kurtulunmaktadır. Böylelikle bu yöntemler ikiye ayrılmaktadır: cerrahi yöntemler ve cerrahi olmayan yöntemler. Cerrahi yöntemler doktorlar tarafından kontrol edildiği gibi cerrahi olmayan yöntemlerde doktor kontrolünde gerçekleşirse daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Vücutta hedeflenen incelme oranı hesaplanırken bireyin yaşına, sağlık durumuna, boyuna, dermatolojik durumuna önem verilmektedir. Zayıflama yöntemleri hamile olanlar, emzirme döneminde olanlar ve kalıcı hastalığı olanlar için önerilmez.

Bölgesel Zayıflama – Karın Bölgesi

Genel olarak vücuttaki yağlanmalar karın kısmında yoğunluktadır ve eritilmesi en zor olan bölge olarak bilinmektedir. Bu bölgede istenilen forma ulaşmak için göbek eritme hareketlerini uygulayarak olumlu sonuç alabilirsiniz. Vücudun en gözde kısmı göbek bölgesi olmasına rağmen kalça ve basen de oldukça dikkat çekicidir. Yapacağınız diyete ek olarak bölgesel zayıflama hareketlerini de bir profesyonel eşliğinde ya da internetten inceleyerek uygulamanız daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde vücudunuzdaki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken etmenlerden en önemlisi ise diyet yaparken kendinizi aç bırakmamanız. Unutmayın ki sağlıklı diyet sizi aç bırakmaz.

Kendinizin uygulayacağı yöntemlerin yanında doktorlar tarafından kontrol edilen yöntemler de oldukça yaygındır. Kavitasyondan liposuctiona, VShapeden zeltiq teknolojisine kadar pek çok bölgesel zayıflama yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler belirli bölgeler için uygulanmaktadır. Bu metotların kullanılması için bazı kriterlere dikkat edilmektedir: yaş, kilo, beslenme şekli, sağlık durumu… Farklı vücut tiplerine göre farklı tedaviler uygulanırken seans süreleri de farklılık göstermektedir. Benzer makaleler için Türkiye Moda Haberleri’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

 

No Comments Yet

Leave a Reply